Kdo je to?
Kdo je to Mojžíš? Životopis Mojžíš, lidé, osobnosti z křesťanství

Kdo je to Mojžíš?

Kdo je to Mojžíš? Stručný životopis

Mojžíš je starozákonní postava, prorok, vůdce Izraelců. Je považován za autora Tóry neboli Pentateuchu (tzv. pěti knih Mojžíšových, součásti Starého zákona). Dle Bible se Mojžíš narodil v Egyptě a rodiče ho poslali v košíku po Nilu, aby ho zachránili před smrtí. Faraon chtěl zabít všechny prvorozené syny Izraelitů,aby odvrátil neblahé proroctví - neúspěšně. Mojžíše našla a vychovala faraonova dcera. Po nějakém sporu musel Mojžíš Egypt opustit a následně se vrátil, aby osvobodil svůj národ z otroctví. Faraon Mojžíšovi nevyhověl, a tak Bůh potrestal Egypťany tzv. 10 ranami (neúroda, kobylky, hladomor apod.). Faraon pak Izraelity propustil a Mojžíš je vedl přes poušť do jejich země zaslíbené. Na hoře Sinaj od Boha obdržel desky s Desaterem přikázání, která jsou dodnes závazná pro všechny křesťany.Kdo je to Mojžíš? Životopis Mojžíš, lidé, osobnosti z křesťanství

Sdílejte tuto stránku s osobností Mojžíš s partnery, kolegy a kamarády na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Hlavní data o osobě Mojžíš

Národnost: izraelská
Místo narození: starověký Egypt

Vzpomněli byste si na význam slova Xoxo? Vzpomněli byste si na význam slova Tatarák? Znáte pojem Sněžná čára? Znáte pojem Embolie?

Klíčová slova: pojem, význam slova, přesný výraz, definice, kdo je Mojžíš?, Mojžíš, co znamená, popis, heslo, křesťanství, slovo, popis, synonymum, etymologie, původ slova

Často hledané pojmy, osobnosti, výrazy, odborné termíny a slova

Životopis, kdo je Mojžíš? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Mojžíš? Kdo to byl Mojžíš? Kde se narodil Mojžíš? Mojžíš je v sekci křesťanství. Sepsáno redaktory Superia.cz Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Mojžíš dejme tomu třeba v populární Wikipedii, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Mojžíš i v jiné kategorii než je křesťanství.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.