Kdo je to?
Kdo byl Jan Lucemburský? Životopis Jan Lucemburský, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Kdo je to Jan Lucemburský?

Kdo to byl Jan Lucemburský? Stručný životopis

Jan Lucemburský se stal v roce 1310 českým králem. V roce 1306 byl zavražděn Václav III., poslední Přemyslovec a po dlouhých jednáních byl jako nový král vybrán Jan. Jeho manželkou se stala Eliška Přemyslovna. Jan Lucemburský nebyl v Čechách příliš oblíben, dostal přezdívku král cizinec. Byl otcem Karla IV.Kdo byl Jan Lucemburský? Životopis Jan Lucemburský, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Jan Lucemburský? s vašimi přáteli na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Základní informace o osobě Jan Lucemburský

Národnost: lucemburská
Datum narození: 10.8.1396
Místo narození: Lucembursko
Datum úmrtí: 26.8.1436

Víte, co je to Remise? Znáte pojem Polenta? Vzpomněli byste si na význam slova Rapsodie? Pamatujete si definici pojmu Hardware?

Klíčová slova: wiki, informace, synonymum, původ slova, význam pojmu, co je to Jan Lucemburský?, kdo to je, co znamená, význam slova, formulace, popis, definice, panovníci, heslo, přesný výraz

Často hledané pojmy, osobnosti, výrazy, odborné termíny a slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Jan Lucemburský

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Jan Lucemburský? Kdo to byl Jan Lucemburský? Kdy se narodil Jan Lucemburský? Kde se narodil Jan Lucemburský? Kdy zemřel Jan Lucemburský? Jan Lucemburský je v kategorii panovníci. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Můžete též zkusit najít osobnost, osobu, člověka Jan Lucemburský dejme tomu např. v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete podrobnější popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jan Lucemburský i v jiné kategorii než je panovníci.

Víte, co znamená IP adresa a jak ji zjistíte?