Kdo je to?
Kdo byl Jan Lucemburský? Životopis Jan Lucemburský, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Kdo je to Jan Lucemburský?

Kdo to byl Jan Lucemburský? Stručný životopis

Jan Lucemburský se stal v roce 1310 českým králem. V roce 1306 byl zavražděn Václav III., poslední Přemyslovec a po dlouhých jednáních byl jako nový král vybrán Jan. Jeho manželkou se stala Eliška Přemyslovna. Jan Lucemburský nebyl v Čechách příliš oblíben, dostal přezdívku král cizinec. Byl otcem Karla IV.Kdo byl Jan Lucemburský? Životopis Jan Lucemburský, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Zaujala vás biografie osobnosti Jan Lucemburský? Potom se podělte s přáteli a kamarády na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Základní údaje o osobě Jan Lucemburský

Národnost: lucemburská
Datum narození: 10.8.1396
Místo narození: Lucembursko
Datum úmrtí: 26.8.1436

Víte, co je to Remise? Znáte pojem Polenta? Vzpomněli byste si na význam slova Rapsodie? Pamatujete si definici pojmu Hardware?

Klíčová slova: význam pojmu, Jan Lucemburský, význam, původ slova, definice, termín, slovo, etymologie, kdo to je, panovníci, formulace, pojem, popis, synonymum, kdo je Jan Lucemburský?

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Biografie, životopis, kdo je to Jan Lucemburský?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Jan Lucemburský? Kdo to byl Jan Lucemburský? Kdy se narodil Jan Lucemburský? Kde se narodil Jan Lucemburský? Kdy zemřel Jan Lucemburský? Jan Lucemburský patří do sekce panovníci. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Jan Lucemburský třeba v internetové Wikipedii, kde můžete najít podrobný popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jan Lucemburský i v jiné kategorii než je panovníci.

Víte, co znamená IP adresa a jak ji zjistíte?