Kdo je to?
Kdo je to, byl Celiatik? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Celiatik? Lidé, lékařství

Kdo je to Celiatik?

Co znamená a jaký je význam slova Celiatik?

Celiatik je jedinec trpící dědičným autoimunitním onemocněním, které je způsobeno nesnášenlivostí lepku, tedy bílkoviny obsažené v pšenici, žitu, ječmeni a ovsu.
Příznaky tohoto onemocnění mohou postihovat střeva – bolest břicha, průjem, zácpa, nadýmání, zvracení nechuť k jídlu. Dalšími příznaky mohou být předčasné řídnutí kostí, neplodnost, chudokrevnost, dermatitidy, úzkostné stavy, ztráta energie a úbytek na váze. Základem léčby je bezlepková dieta. Celiakie je zatím nevyléčitelná.Kdo je to, byl Celiatik? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Celiatik? Lidé, lékařství

Zaujalo vás slovo, termín Celiatik? Potom se podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Víte, co je to Databáze? Znáte pojem Homeopatie? Vzpomněli byste si na význam slova Plebiscit? Pamatujete si definici pojmu Kognát?

Klíčová slova: synonymum, informace, co znamená, význam slova, co je to Celiatik?, kdo je Celiatik?, význam pojmu, etymologie, přesný výraz, wiki, význam, kdo to je, popis, formulace, slovo

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Co znamená Celiatik? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Celiatik? Kdo to byl Celiatik? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Celiatik? Definice pojmu Celiatik se nachází v kategorii lékařství. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Můžete též zkusit najít pojem, slovo, termín, heslo, definici, výraz dejme tomu například na stránkách Wikipedie, kde můžete najít komplexní popis. Berte prosím na vědomí, že slovní spojení mívají několik různých významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto hledat termín Celiatik hledat i v jiných kategoriích (než lékařství).

Znáte pojem plugin nebo chipset?