Kdo je to?
Kdo je to, byl Celiatik? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Celiatik? Lidé, lékařství

Kdo je to Celiatik?

Co znamená a jaký je význam slova Celiatik?

Celiatik je jedinec trpící dědičným autoimunitním onemocněním, které je způsobeno nesnášenlivostí lepku, tedy bílkoviny obsažené v pšenici, žitu, ječmeni a ovsu.
Příznaky tohoto onemocnění mohou postihovat střeva – bolest břicha, průjem, zácpa, nadýmání, zvracení nechuť k jídlu. Dalšími příznaky mohou být předčasné řídnutí kostí, neplodnost, chudokrevnost, dermatitidy, úzkostné stavy, ztráta energie a úbytek na váze. Základem léčby je bezlepková dieta. Celiakie je zatím nevyléčitelná.



Kdo je to, byl Celiatik? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Celiatik? Lidé, lékařství

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Celiatik? s kamarády na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Víte, co je to Databáze? Znáte pojem Homeopatie? Vzpomněli byste si na význam slova Plebiscit? Pamatujete si definici pojmu Kognát?

Klíčová slova: popis, termín, heslo, popis, wiki, Celiatik, slovo, kdo to je, význam slova, vysvětlení, etymologie, význam pojmu, pojem, lékařství, původ slova

Často hledané pojmy, osobnosti, výrazy, odborné termíny a slova

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Celiatik

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Celiatik? Kdo to byl Celiatik? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Celiatik? Definice pojmu Celiatik je v kategorii lékařství. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Uvedené informace jsou bez záruky. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Pokuste se též vyhledat pojem, slovo, termín, výraz například ve známé Wikipedii, kde naleznete podrobně vysvětlený popis. Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Můžete se proto pokusit najít heslo Celiatik i v jiné sekci než v lékařství.

Znáte pojem plugin nebo chipset?