Kdo je to?
Kdo je to, byl Celiatik? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Celiatik? Lidé, lékařství

Kdo je to Celiatik?

Co znamená a jaký je význam slova Celiatik?

Celiatik je jedinec trpící dědičným autoimunitním onemocněním, které je způsobeno nesnášenlivostí lepku, tedy bílkoviny obsažené v pšenici, žitu, ječmeni a ovsu.
Příznaky tohoto onemocnění mohou postihovat střeva – bolest břicha, průjem, zácpa, nadýmání, zvracení nechuť k jídlu. Dalšími příznaky mohou být předčasné řídnutí kostí, neplodnost, chudokrevnost, dermatitidy, úzkostné stavy, ztráta energie a úbytek na váze. Základem léčby je bezlepková dieta. Celiakie je zatím nevyléčitelná.Kdo je to, byl Celiatik? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Celiatik? Lidé, lékařství

Zaujalo vás slovo, termín Celiatik? Potom se podělte s kamarády na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Víte, co je to Chronograf? Znáte pojem Eroze? Pamatujete si definici pojmu Deflektor? Víte, co je to Energetický štítek?

Klíčová slova: přesný význam, význam pojmu, vysvětlení, kdo je Celiatik?, synonymum, termín, heslo, pojem, wiki, lékařství, slovo, Celiatik, informace, etymologie, původ slova

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Co znamená Celiatik? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit: Kdo je to Celiatik? Kdo to byl Celiatik? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Celiatik? Definice pojmu Celiatik se nachází v kategorii lékařství. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Neručíme za pravdivost uvedených informací. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Zkuste najít pojem, slovo, termín, heslo, definici, výraz kupříkladu v internetové Wikipedii, kde můžete najít podrobný popis. Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste hledat odborný výraz Celiatik i v jiné sekci než je kategorie lékařství.

Znáte pojem plugin nebo chipset?