Kdo je to?
Kdo je to, byl Celiatik? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Celiatik? Lidé, lékařství

Kdo je to Celiatik?

Co znamená a jaký je význam slova Celiatik?

Celiatik je jedinec trpící dědičným autoimunitním onemocněním, které je způsobeno nesnášenlivostí lepku, tedy bílkoviny obsažené v pšenici, žitu, ječmeni a ovsu.
Příznaky tohoto onemocnění mohou postihovat střeva – bolest břicha, průjem, zácpa, nadýmání, zvracení nechuť k jídlu. Dalšími příznaky mohou být předčasné řídnutí kostí, neplodnost, chudokrevnost, dermatitidy, úzkostné stavy, ztráta energie a úbytek na váze. Základem léčby je bezlepková dieta. Celiakie je zatím nevyléčitelná.Kdo je to, byl Celiatik? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Celiatik? Lidé, lékařství

Sdílejte tuto stránku se slovem Celiatik s přáteli na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Víte, co je to Chronograf? Vzpomněli byste si na význam slova Světelný rok? Pamatujete si definici pojmu Deflektor? Znáte pojem Konifery?

Klíčová slova: informace, popis, co je to Celiatik?, přesný význam, význam slova, wiki, heslo, termín, popis, co znamená, etymologie, původ slova, slovo, synonymum, formulace

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Celiatik

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Celiatik? Kdo to byl Celiatik? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Celiatik? Definice pojmu Celiatik je v kategorii lékařství. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Můžete také vyzkoušet hledat pojem, slovo, termín, výraz kupř. v populární Wikipedii, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text. Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Celiatik hledat i v jiných kategoriích (než lékařství).

Znáte pojem plugin nebo chipset?