Kdo je to?
Kdo je to, byl Vodník? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Vodník? Lidé, nadpřirozené

Kdo je to Vodník?

Co znamená a jaký je význam slova Vodník?

Vodník nebo také hastrman je nadpřirozená bytost vyskytující se v pověstech a pohádkách. Vodník bývá většinou zlý, někdy výjimečně i hodný, ale obecně žije někde v rybníku nebo v mlýnském náhonu, stahuje lidi do vody, topí je a jejich dušičky uchovává v hrníčcích. Bývá oblečený v zeleném, ze šosu mu neustále kape voda, někdy má schopnost proměnit se v některé vodní živočichy jako ryby nebo žáby. Známý je vodník ze stejnojmenné Erbenovy balady.Kdo je to, byl Vodník? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Vodník? Lidé, nadpřirozené

Budeme rádi, pokud budete definici slova Vodník sdílet s přáteli a kamarády na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Víte, co je to Dyslexie? Znáte pojem Tetanie? Vzpomněli byste si na význam slova Zdymadlo? Pamatujete si definici pojmu Jóga?

Klíčová slova: formulace, pojem, kdo je Vodník?, Vodník, co je to Vodník?, heslo, popis, wiki, význam pojmu, popis, význam slova, slovo, definice, přesný výraz, termín

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Vodník

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Vodník? Kdo to byl Vodník? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Vodník? Definice pojmu Vodník patří do sekce nadpřirozené. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Zkuste hledat pojem, slovo, termín, definici třeba v projektu Wikipedie, kde můžete najít o mnoho podrobnější text. Berte prosím v úvahu, že stejná slova mohou mít více významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste hledat odborný výraz Vodník i v jiné sekci než je kategorie nadpřirozené.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.