Kdo je to?
Kdo byl Mao Ce-tung? Životopis Mao Ce-tung, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Kdo je to Mao Ce-tung?

Kdo to byl Mao Ce-tung? Stručný životopis

Mao Ce-tung byl považován za jednoho z největších a nejkrutějších diktátorů. Bývá přirovnáván ke Stalinovi a Hitlerovi a má být zodpovědný za smrt desítek milionů lidí. Byl nazýván také Velkým kormidelníkem, přezdívka se postupně stala oficiální.
Od roku 1935 působil Mao Ce-tung ve funkci tajemníka Komunistické strany Číny a v roce 1943 se stal jejím předsedou. V roce 1969 se stal neomezeným vůdcem. Vytvořil si kult osobnosti a filozofii – maoizmus. Během čistek za Kulturní revoluce se zbavil svých nepřátel a odpůrců. Část obyvatel Číny ho i přesto uctívá.Kdo byl Mao Ce-tung? Životopis Mao Ce-tung, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Tento text (Mao Ce-tung) můžete samozřejmě sdílet s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Hlavní data o osobě Mao Ce-tung

Národnost: čínská
Datum narození: 26. prosince 1893
Místo narození: Šao-šan
Datum úmrtí: 9. září 1976

Víte, co je to Souřadné slovo? Vzpomněli byste si na význam slova Pervitin? Pamatujete si definici pojmu Holotropní dýchání? Znáte pojem Didaktický test?

Klíčová slova: vysvětlení, informace, význam slova, význam pojmu, význam, co je to Mao Ce-tung?, definice, kdo to je, etymologie, původ slova, heslo, slovo, synonymum, wiki, termín

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Životopis, kdo je Mao Ce-tung? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Mao Ce-tung? Kdo to byl Mao Ce-tung? Kdy se narodil Mao Ce-tung? Kde se narodil Mao Ce-tung? Kdy zemřel Mao Ce-tung? Mao Ce-tung je v sekci panovníci. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Mao Ce-tung dejme tomu například v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Mao Ce-tung i v jiné kategorii než je panovníci.