Kdo je to?
Kdo je to, byl Starosta? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Starosta? Lidé, politika

Kdo je to Starosta?

Jaký je význam slova Starosta? Co to znamená?

Starosta je termín pro označení funkce osoby, která stojí v čele samosprávného celku, obce, spolku nebo sdružení. Původní význam byl širší, jednalo se i o správce rodového majetku. Název starosta má svůj původ ve výrazu starati se, což vyjadřuje podstatu samotné funkce.
Politicky zastupuje starosta určitou obec nebo její část a do funkce je volen zastupiteli. Vede obecní úřad a je členem obecní rady. Podmínkou pro výkon funkce starosty je občanství ČR. Odpovědnost a pravomoci starosty jsou velmi široké, některé úkony musí být schváleny radou nebo zastupitelstvem obce. Starosta může být zastupován místostarostou.Kdo je to, byl Starosta? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Starosta? Lidé, politika

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Starosta s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Víte, co je to Citoň? Znáte pojem Jedlá soda? Vzpomněli byste si na význam slova Feta? Pamatujete si definici pojmu Předdůchod?

Klíčová slova: informace, Starosta, přesný význam, popis, význam pojmu, termín, původ slova, etymologie, co znamená, synonymum, slovo, pojem, definice, kdo je Starosta?, wiki

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Starosta

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Starosta? Kdo to byl Starosta? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Starosta? Definice pojmu Starosta patří do sekce politika. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Zkuste najít pojem, výraz, termín, heslo například v projektu Wikipedia, kde můžete najít delší text. Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie politika.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.