Kdo je to?
Kdo je to, byl Ponocný? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Ponocný? Lidé, profese

Kdo je to Ponocný?

Jaký je význam slova Ponocný? Co to znamená?

Ponocný je prakticky zaniklé povolání. Ponocný byl v podstatě nočním strážcem obce, který měl za úkol hlásit a zabraňovat nebezpečí. Mezi nejčastější nebezpečí, kterým ponocný čelil byl požár, zloději, lupiči nebo vpád cizích vojsk. Ponocný byl vybaven ruční zbraní (hůl nebo halapartna) a rohem, na který zatroubil v případě poplachu. V současnosti některá města obnovují funkci ponocného, avšak pouze jako turistickou atrakci.Kdo je to, byl Ponocný? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Ponocný? Lidé, profese

Líbí se vám definice kdo je to Ponocný? Pak se podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Víte, co je to Schizma? Znáte pojem Artroskopie? Vzpomněli byste si na význam slova Haarp? Pamatujete si definici pojmu Emo?

Klíčová slova: co znamená, slovo, etymologie, pojem, popis, definice, synonymum, co je to Ponocný?, informace, kdo to je, Ponocný, význam slova, původ slova, význam, termín

Zkuste také následující odborné pojmy, osobnosti, termíny a hesla

Vysvětlení významu slova Ponocný, definice, vysvětlení pojmu

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Ponocný? Kdo to byl Ponocný? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Ponocný? Definice pojmu Ponocný je v kategorii profese. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Zkuste najít výraz, slovo, definici, slovíčko řekněme například v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete nejspíš podrobnější text. Berte prosím na vědomí, že slovní spojení mívají několik různých významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než profese.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?