Kdo je to?
Kdo je to Dana Zátopková? Životopis Dana Zátopková, lidé, osobnosti z sport

Kdo je to Dana Zátopková?

Kdo je to Dana Zátopková? Stručný životopis

Dana Zátopková je legendární představitelka české atletiky, olympijská vítězka v hodu oštěpem. Slavným sportovce byl i její manžel Emil Zátopek. Atletice se věnovala již od mládí, společně s házenou. Na olympijských hrách v Helsinkách v roce 1952 v hodu oštěpem zvítězila, stejně jako její manžel v běhu na 5000 metrů. Několikrát se stala mistryní republiky, mistryní Evropy a světovou rekordmankou.
Aktivní kariéru ukončila Dana Zátopková v roce 1962. Později působila jako trenérka a členka ženské komise Mezinárodní atletické federace. Stále je aktivní i v českém olympijském hnutí.Kdo je to Dana Zátopková? Životopis Dana Zátopková, lidé, osobnosti z sport

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Dana Zátopková s kamarády na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Základní údaje o osobě Dana Zátopková

Národnost: česká
Datum narození: 19. září 1922
Místo narození: Fryštát

Pamatujete si definici pojmu Přírodnina? Znáte pojem PDF? Vzpomněli byste si na význam slova UNICEF? Víte, co je to Estetika?

Klíčová slova: co je to Dana Zátopková?, kdo to je, původ slova, wiki, popis, význam pojmu, význam, heslo, vysvětlení, informace, přesný výraz, formulace, význam slova, termín, přesný význam

Často hledané pojmy, osobnosti, výrazy, odborné termíny a slova

Životopis, kdo je Dana Zátopková? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit: Kdo je to Dana Zátopková? Kdo to byl Dana Zátopková? Kdy se narodil Dana Zátopková? Kde se narodil Dana Zátopková? Dana Zátopková se nachází v kategorii sport. Text napsán pro Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Dana Zátopková dejme tomu například v projektu Wikipedia, kde můžete najít komplexní popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Dana Zátopková i v jiné kategorii než je sport.