Kdo je to?
Kdo je to Matt Groening? Životopis Matt Groening, lidé, osobnosti z umělci

Kdo je to Matt Groening?

Kdo je to Matt Groening? Stručný životopis

Matt Groening (celým jménem Matthew Abram Groening) je proslulým umělcem, který je znám nejvíce jako tvůrce animovaných seriálů, z nichž ho nejvíce proslavili Simsonovi a Futurama. Oblíbený karikaturista píše i scénáře a je úspěšný i jako producent.
Umělecké vlohy si přinesl z rodiny, i otec byl animátor a producent a blízkým příbuzným Matta Groeninga je scénárista a režisér Craig Bartlett. Svou kariéru začal jako novinář, současně se věnoval i kreslení komiksů, které vycházely v novinách a byly vydány i knižně. Kreslené postavičky vzbudily velký zájem a Groeningovy seriály obsadily i hlavní vysílací čas.Kdo je to Matt Groening? Životopis Matt Groening, lidé, osobnosti z umělci

Zaujala vás biografie osobnosti Matt Groening? Potom se podělte s vašimi kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Základní údaje o osobě Matt Groening

Datum narození: 15.2.1954
Místo narození: Portland, Oregon USA

Víte, co je to Veletucet? Znáte pojem Gastroenterologie? Vzpomněli byste si na význam slova Polarizační filtr? Pamatujete si definici pojmu Odpisy?

Klíčová slova: kdo je Matt Groening?, wiki, termín, popis, umělci, vysvětlení, význam pojmu, definice, etymologie, informace, přesný význam, význam slova, přesný výraz, pojem, význam

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Životopis, kdo je Matt Groening? Stručná biografie

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Matt Groening? Kdo to byl Matt Groening? Kdy se narodil Matt Groening? Kde se narodil Matt Groening? Matt Groening se nachází v kategorii umělci. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Matt Groening třeba na stránkách Wikipedie, kde můžete najít delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Matt Groening i v jiné kategorii než je umělci.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.