Kdo je to?
Kdo je to, byl Sinolog? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Sinolog? Lidé, věda

Kdo je to Sinolog?

Jaký je význam slova Sinolog? Co to znamená?

Sinolog je vědec, který se zabývá studiem čínštiny, kulturou, historií a dalšími problémy, které se týkají Číny. Předchůdcem současných sinologů byl již ve 14. století františkánský mnich – minorita českého původu Oldřich z Furlanska, v 17. století jezuitský misionář Karel Slavíček.
Sinologií se zčásti zabýval také orientalista Rudolf Dvořák, čínštinu pak vyučoval sinolog Jaroslav Průšek ve Zlíně a později v Praze. Na jeho díle pak stavěla další generace sinologů.Kdo je to, byl Sinolog? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Sinolog? Lidé, věda

Tento text (Sinolog) můžete sdílet s přáteli na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Znáte pojem Cashback? Vzpomněli byste si na význam slova Biřmování? Víte, co je to Lumbální punkce? Znáte pojem Nonsens?

Klíčová slova: vysvětlení, popis, věda, slovo, wiki, kdo je Sinolog?, co znamená, definice, kdo to je, informace, formulace, termín, pojem, etymologie, původ slova

Výběr náhodných osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Sinolog

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Sinolog? Kdo to byl Sinolog? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Sinolog? Definice pojmu Sinolog je v kategorii věda. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Můžete také vyzkoušet hledat výraz, slovo, definici, slovíčko třeba na české Wikipedii, kde naleznete delší popis. Berte na vědomí, že pojmy mohou mít více významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Sinolog v jiné sekci než věda.