Kdo je to?
Kdo byl Stephen Hawking? Životopis Stephen Hawking, slavní lidé, osobnosti z věda

Kdo je to Stephen Hawking?

Kdo to byl Stephen Hawking? Stručný životopis

Stephen Hawking patří k nejznámějším vědcům současnosti. Zabývá se teoretickou fyzikou, kosmologií, Einsteinovou teorií relativity a dalšími jevy, jako jsou například černé díry. Hawking už více než 40 let trpí neurologickým onemocněním, kvůli kterému je zcela ochrnutý a odkázaný na invalidní vozík a pomoc svého okolí. Přesto se věnuje přednáškové činnosti, psaní knih a výzkumu. Mezi jeho nejznámější díla patří např. Ilustrovaná teorie všeho, Vesmír v kostce nebo Stručná historie času. Hawkingovy knihy jsou psány spíše jako populárně naučné, tedy tak, aby byly srozumitelné pro široký okruh čtenářů.Kdo byl Stephen Hawking? Životopis Stephen Hawking, slavní lidé, osobnosti z věda

Zaujala vás biografie osobnosti Stephen Hawking? Potom se podělte s přáteli na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Základní údaje o osobě Stephen Hawking

Národnost: britská
Datum narození: 8.1. 1942
Místo narození: Oxford
Datum úmrtí: 14.3. 2018

Víte, co je to Karob? Znáte pojem Hemofilie? Vzpomněli byste si na význam slova Jasmínová rýže? Pamatujete si definici pojmu Obligace?

Klíčová slova: význam pojmu, synonymum, popis, etymologie, wiki, slovo, informace, co je to Stephen Hawking?, termín, přesný výraz, původ slova, věda, formulace, význam, kdo je Stephen Hawking?

Často hledaná slova, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Životopis, kdo je Stephen Hawking? Stručná biografie

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Stephen Hawking? Kdo to byl Stephen Hawking? Kdy se narodil Stephen Hawking? Kde se narodil Stephen Hawking? Kdy zemřel Stephen Hawking? Stephen Hawking se nachází v kategorii věda. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Stephen Hawking dejme tomu například na stránkách Wikipedie, kde můžete najít komplexní popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Stephen Hawking i v jiné kategorii než je věda.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.