Kdo je to?
Kdo je to Stephen Hawking? Životopis Stephen Hawking, lidé, osobnosti z věda

Kdo je to Stephen Hawking?

Kdo je to Stephen Hawking? Stručný životopis

Stephen Hawking patří k nejznámějším vědcům současnosti. Zabývá se teoretickou fyzikou, kosmologií, Einsteinovou teorií relativity a dalšími jevy, jako jsou například černé díry. Hawking už více než 40 let trpí neurologickým onemocněním, kvůli kterému je zcela ochrnutý a odkázaný na invalidní vozík a pomoc svého okolí. Přesto se věnuje přednáškové činnosti, psaní knih a výzkumu. Mezi jeho nejznámější díla patří např. Ilustrovaná teorie všeho, Vesmír v kostce nebo Stručná historie času. Hawkingovy knihy jsou psány spíše jako populárně naučné, tedy tak, aby byly srozumitelné pro široký okruh čtenářů.Kdo je to Stephen Hawking? Životopis Stephen Hawking, lidé, osobnosti z věda

Tento text (Stephen Hawking) můžete samozřejmě sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Základní informace o osobě Stephen Hawking

Národnost: britská
Datum narození: 8.1.1942
Místo narození: Oxford

Víte, co je to Karob? Znáte pojem Hemofilie? Vzpomněli byste si na význam slova Jasmínová rýže? Pamatujete si definici pojmu Obligace?

Klíčová slova: význam pojmu, pojem, význam, synonymum, kdo to je, heslo, Stephen Hawking, vysvětlení, co znamená, definice, věda, informace, přesný výraz, popis, kdo je Stephen Hawking?

Náhodné osobnosti, pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Stručná biografie, resp. životopis osoby Stephen Hawking

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Stephen Hawking? Kdo to byl Stephen Hawking? Kdy se narodil Stephen Hawking? Kde se narodil Stephen Hawking? Stephen Hawking je v kategorii věda. Text napsán pro Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Můžete také vyzkoušet hledat osobnost, osobu, člověka Stephen Hawking řekněme na české Wikipedii, kde naleznete o něco delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Stephen Hawking i v jiné kategorii než je věda.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.