Kdo je to?
Kdo byl Snowden? Životopis Snowden, slavní lidé, osobnosti z zločin

Kdo je to Snowden?

Kdo to byl Snowden? Stručný životopis

Edward Snowden je bývalý systémový administrátor dříve zaměstnaný v CIA a v americké Národní bezpečnostní agentuře (NSA). Snowden poskytl v červnu 2013 deníku The Guardian informace o tom, jak bezpečnostní služby v USA sledují elektronickou a telefonickou komunikaci. Zveřejnění těchto faktů vyvolalo obrovský šok a Snowden byl obviněn z krádeže vládního majetku, neoprávněného předávání informací o národní bezpečnosti a vědomého vyzrazení tajných informací neoprávněné osobě. Na konci června 2013 uvízl v tranzitu moskevského letiště, neboť USA zrušily platnost jeho pasu. Nyní má na jeden rok statut uprchlíka a jeho budoucnost je nejasná.Kdo byl Snowden? Životopis Snowden, slavní lidé, osobnosti z zločin

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Snowden? s vašimi přáteli na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Základní informace o osobě Snowden

Národnost: Američan
Datum narození: 21.6.1983
Místo narození: USA, Elizabeth City, stát Severní Karolína
Datum úmrtí: ---

Víte, co je to HDMI? Víte, co je to Ostropestřec mariánský? Pamatujete si definici pojmu Svrab? Pamatujete si definici pojmu Kardamon?

Klíčová slova: termín, popis, slovo, přesný význam, přesný výraz, význam slova, synonymum, význam pojmu, původ slova, popis, zločin, co je to Snowden?, heslo, vysvětlení, kdo to je

Doporučené pojmy, slova, osobnosti, odborné termíny a výrazy

Biografie, životopis, kdo je to Snowden?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Snowden? Kdo to byl Snowden? Kdy se narodil Snowden? Kde se narodil Snowden? Kdy zemřel Snowden? Snowden je v kategorii zločin. Text napsán pro Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Můžete se pokusit také najít osobnost, osobu, člověka Snowden třeba v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete nejspíš podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Snowden i v jiné kategorii než je zločin.

Víte, co je to tablet, co je to router nebo co je to co je to Wi-fi? Pokud ne, odpověď naleznete zde.