Kdo je to?
Kdo je to, byl Jáhen? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Jáhen? Lidé, křesťanství

Kdo je to Jáhen?

Jaký je význam slova Jáhen? Co to znamená?

Jáhen je název původem z řečtiny, kde má význam služebník či číšník (diakon). V křesťanství se název jáhen používá pro pojmenování osoby, která je pověřena výkonem charitativních a administrativních služeb. Je aktivním účastníkem bohoslužeb, věnuje se vyučování náboženství a předčítání náboženských textů.
V části církví se jáhen považuje za označení pro první stupeň kněžství, jinde jsou tyto funkce svěřeny laikům.Kdo je to, byl Jáhen? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Jáhen? Lidé, křesťanství

Sdílejte tuto stránku se slovem Jáhen se známými na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Znáte pojem Geocaching? Vzpomněli byste si na význam slova Agroturistika? Víte, co je to Entuziasmus? Znáte pojem Divadlo?

Klíčová slova: etymologie, formulace, definice, kdo je Jáhen?, informace, popis, wiki, vysvětlení, přesný význam, křesťanství, přesný výraz, termín, význam pojmu, původ slova, heslo

Doporučujeme tyto osobnosti, pojmy, výrazy a termíny

Vysvětlení významu slova Jáhen, definice, vysvětlení pojmu

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Jáhen? Kdo to byl Jáhen? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Jáhen? Definice pojmu Jáhen je v kategorii křesťanství. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Zkuste hledat výraz, heslo, pojem, termín, text, slovo řekněme v populární Wikipedii, kde naleznete o něco delší text. Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než křesťanství.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.