Kdo je to?
Kdo je to, byl Jan Nepomucký? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Jan Nepomucký? Lidé, křesťanství

Kdo je to Jan Nepomucký?

Co znamená a jaký je význam slova Jan Nepomucký?

Jan Nepomucký byl kněz usilující o mravní dokonalost. Za obhajobu práv a svobod církve v době vlády Václava IV. byl pronásledován. Neustále studoval Bibli a kladl důraz na mravní kázeň. Za své názory byl uvězněn a umučen a jeho tělo bylo shozeno z Karlova mostu do Vltavy.
Stal se legendou, je považován za patrona mnoha profesí, například kněží, lodníků, mlynářů a dalších.Kdo je to, byl Jan Nepomucký? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Jan Nepomucký? Lidé, křesťanství

Budeme rádi, pokud budete definici slova Jan Nepomucký sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si na význam slova Bigamie? Pamatujete si definici pojmu Deviza? Znáte pojem Yersinie? Vzpomněli byste si na význam slova Vodní dýmka?

Klíčová slova: kdo je Jan Nepomucký?, vysvětlení, přesný výraz, heslo, pojem, formulace, wiki, význam slova, informace, význam pojmu, křesťanství, slovo, popis, co je to Jan Nepomucký?, synonymum

Náhodných výběr osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Vysvětlení významu slova Jan Nepomucký, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Jan Nepomucký? Kdo to byl Jan Nepomucký? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Jan Nepomucký? Definice pojmu Jan Nepomucký se nachází v sekci křesťanství. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Omlouváme se za možné chyby v textech. Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Můžete též vyzkoušet hledat výraz, slovo, definici, termín řekněme například v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít o mnoho podrobnější text. Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie křesťanství.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.