Kdo je to?
Kdo je to, byl Merkur? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Merkur? Lidé, mytologie

Kdo je to Merkur?

Co znamená a jaký je význam slova Merkur?

Merkur je bohem římské mytologie, protějškem řeckého boha Herma. Je bohem obchodování, cestování, zisku, zlodějů, lsti a slouží jako posel bohům. Bývá vyobrazován s okřídlenou přilbou, okřídlenými botami a holí, na které jsou dva hadi. Tato hůl se nazývá caduceus.
Merkurovým průvodcem může být kohout, beran, kozel nebo želva. Merkurovými rodiči byli Máia a Zeus. Jeho jméno nese planeta Merkur.Kdo je to, byl Merkur? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Merkur? Lidé, mytologie

Tento text (Merkur) můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Víte, co je to Termínovaný vklad? Vzpomněli byste si na význam slova OMG? Pamatujete si definici pojmu Ginkgo biloba? Znáte pojem Ethereum?

Klíčová slova: slovo, heslo, etymologie, vysvětlení, význam, wiki, význam pojmu, popis, přesný význam, synonymum, původ slova, definice, termín, Merkur, přesný výraz

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Co znamená Merkur? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Merkur? Kdo to byl Merkur? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Merkur? Definice pojmu Merkur je v sekci mytologie. Text vytvořen pro server Superia.cz Neručíme za pravdivost uvedených informací. Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Zkuste hledat pojem, definici, text, výraz třeba v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete o něco delší text. Berte prosím na vědomí, že slovní spojení mívají několik různých významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Merkur i jinde než v sekci než v mytologie.