Kdo je to?
Kdo je to, byl Merkur? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Merkur? Lidé, mytologie

Kdo je to Merkur?

Co znamená a jaký je význam slova Merkur?

Merkur je bohem římské mytologie, protějškem řeckého boha Herma. Je bohem obchodování, cestování, zisku, zlodějů, lsti a slouží jako posel bohům. Bývá vyobrazován s okřídlenou přilbou, okřídlenými botami a holí, na které jsou dva hadi. Tato hůl se nazývá caduceus.
Merkurovým průvodcem může být kohout, beran, kozel nebo želva. Merkurovými rodiči byli Máia a Zeus. Jeho jméno nese planeta Merkur.Kdo je to, byl Merkur? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Merkur? Lidé, mytologie

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Merkur s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Víte, co je to Kyfóza? Znáte pojem Pediatrie? Vzpomněli byste si na význam slova OMG? Pamatujete si definici pojmu Psotník?

Klíčová slova: přesný význam, význam, význam slova, Merkur, popis, popis, synonymum, slovo, wiki, heslo, etymologie, původ slova, formulace, informace, mytologie

Doporučené odborné pojmy, osobnosti, termíny, výrazy a hesla

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Merkur

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Merkur? Kdo to byl Merkur? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Merkur? Definice pojmu Merkur patří do sekce mytologie. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Můžete též zkusit najít pojem, slovo, termín, definici například v projektu Wikipedia, kde můžete najít delší text. Berte prosím v úvahu, že stejná slova mohou mít více významů v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci mytologie.