Kdo je to?
Kdo je to, byl Merkur? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Merkur? Lidé, mytologie

Kdo je to Merkur?

Co znamená a jaký je význam slova Merkur?

Merkur je bohem římské mytologie, protějškem řeckého boha Herma. Je bohem obchodování, cestování, zisku, zlodějů, lsti a slouží jako posel bohům. Bývá vyobrazován s okřídlenou přilbou, okřídlenými botami a holí, na které jsou dva hadi. Tato hůl se nazývá caduceus.
Merkurovým průvodcem může být kohout, beran, kozel nebo želva. Merkurovými rodiči byli Máia a Zeus. Jeho jméno nese planeta Merkur.Kdo je to, byl Merkur? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Merkur? Lidé, mytologie

Definici slova Merkur můžete sdílet s kolegy na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Víte, co je to Termínovaný vklad? Pamatujete si definici pojmu Marakuja? Pamatujete si definici pojmu Ginkgo biloba? Vzpomněli byste si na význam slova Disponibilní zůstatek?

Klíčová slova: slovo, synonymum, co je to Merkur?, kdo je Merkur?, význam slova, popis, význam, přesný význam, formulace, co znamená, pojem, Merkur, přesný výraz, popis, definice

Další osobnosti, lidé, pojmy, významy slov, hesla, výrazy

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Merkur

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Merkur? Kdo to byl Merkur? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Merkur? Definice pojmu Merkur patří do sekce mytologie. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Zkuste najít pojem, výraz, termín, heslo řekněme třeba ve Wikipedii, kde můžete najít podrobnější text. Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než mytologie).