Kdo je to?
Kdo je to, byl Šemík? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Šemík? Lidé, mytologie

Kdo je to Šemík?

Co znamená a jaký je význam slova Šemík?

Šemík je kůň známý z Jiráskových Starých pověstí českých. Poprvé se zmínka o něm objevuje ve zpola vymyšlené kronice Václava Hájka z Libočan. Šemíkův pán Horymír se dostal do svízelné situace a Šemík mu zachránil život tím, že skočil přes Vltavu z vyšehradské skály. Šemík na následky skoku zahynul a Horymír ho nechal pohřbít na svém dvoře v Neumětelích. Vše je jen z oblasti legend, neexistuje jediný důkaz, který by cokoliv z toho mohl historicky potvrdit.Kdo je to, byl Šemík? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Šemík? Lidé, mytologie

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Šemík? s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Víte, co je to Bulimie? Znáte pojem Spandex? Vzpomněli byste si na význam slova Podmáslí? Pamatujete si definici pojmu IP adresa?

Klíčová slova: význam pojmu, formulace, přesný výraz, wiki, přesný význam, popis, kdo je Šemík?, definice, mytologie, slovo, informace, původ slova, synonymum, co znamená, pojem

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů, osobnosti

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Šemík

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Šemík? Kdo to byl Šemík? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Šemík? Definice pojmu Šemík je v kategorii mytologie. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Uvedené informace jsou bez záruky. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Pokuste se vyhledat výraz, heslo, text, pojem dejme tomu například v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete rozsáhlejší text. Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci mytologie.

Nezapomeňte provádět pravidelně upgrade vašeho software. Pouze tak zabráníte virům a malware.