Kdo je to?
Kdo byl Zikmund? Životopis Zikmund, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Kdo je to Zikmund?

Kdo to byl Zikmund? Stručný životopis

Zikmund Lucemburský, přezdívaný Liška ryšavá podle zrzavých vlasů avousů, byl synem Karla IV. Od roku 1420 byl českým králem. Nebyl oblíbený; vládl v bouřlivé době husitských válek a obyvatelstvo ho vinilo z podílu na smrti Jana Husa. Byl neoblíben také proto, že byl katolík. Jednalo se ale o významného evropského politika a císaře Svaté říše římské.Kdo byl Zikmund? Životopis Zikmund, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Popis osobnosti Zikmund můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Základní údaje o osobě Zikmund

Národnost: česká
Datum narození: 14.2.1368
Místo narození: Praha
Datum úmrtí: 9.12.1437

Víte, co je to Listérie? Znáte pojem Pankreas? Vzpomněli byste si na význam slova Prokura? Pamatujete si definici pojmu Galaxie?

Klíčová slova: význam slova, význam, slovo, popis, definice, etymologie, význam pojmu, přesný význam, Zikmund, heslo, synonymum, popis, wiki, co je to Zikmund?, co znamená

Náhodných výběr osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Životopis, kdo je Zikmund? Stručná biografie

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Zikmund? Kdo to byl Zikmund? Kdy se narodil Zikmund? Kde se narodil Zikmund? Kdy zemřel Zikmund? Zikmund se nachází v kategorii panovníci. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Můžete též zkusit najít osobnost, osobu, člověka Zikmund dejme tomu na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Zikmund i v jiné kategorii než je panovníci.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.