Kdo je to?
Kdo byl Zikmund? Životopis Zikmund, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Kdo je to Zikmund?

Kdo to byl Zikmund? Stručný životopis

Zikmund Lucemburský, přezdívaný Liška ryšavá podle zrzavých vlasů avousů, byl synem Karla IV. Od roku 1420 byl českým králem. Nebyl oblíbený; vládl v bouřlivé době husitských válek a obyvatelstvo ho vinilo z podílu na smrti Jana Husa. Byl neoblíben také proto, že byl katolík. Jednalo se ale o významného evropského politika a císaře Svaté říše římské.Kdo byl Zikmund? Životopis Zikmund, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Líbí se stručný životopis s osobou Zikmund? Pak se podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Základní informace o osobě Zikmund

Národnost: česká
Datum narození: 14.2.1368
Místo narození: Praha
Datum úmrtí: 9.12.1437

Vzpomněli byste si na význam slova Kinetóza? Víte, co je to Žumpa? Znáte pojem Cicer? Pamatujete si definici pojmu Ironie?

Klíčová slova: kdo je Zikmund?, popis, původ slova, přesný význam, heslo, význam pojmu, slovo, co znamená, kdo to je, vysvětlení, panovníci, přesný výraz, význam, wiki, termín

Často hledané výrazy, osobnosti, termíny a odborné pojmy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Zikmund

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Zikmund? Kdo to byl Zikmund? Kdy se narodil Zikmund? Kde se narodil Zikmund? Kdy zemřel Zikmund? Zikmund je v kategorii panovníci. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Pokuste se též vyhledat osobnost, osobu, člověka Zikmund dejme tomu např. v projektu Wikipedia, kde naleznete podrobnější popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Zikmund i v jiné kategorii než je panovníci.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.