Kdo je to?
Kdo je to Peter Jackson? Životopis Peter Jackson, lidé, osobnosti z umělci

Kdo je to Peter Jackson?

Kdo je to Peter Jackson? Stručný životopis

Peter Jackson je znám především jako režisér trilogie Pán prstenů. Tyto celovečerní filmy získaly nejen rekordní návštěvnost a tržby, ale také velké množství nejrůznějších filmových cen – Oscary, Zlaté glóby i ceny BAFTA.
Peter Jackson pochází z Nového Zélandu. Natáčení dokumentů a filmů se věnoval od dětství. Většina jeho režijních počinů je vysoce ceněna diváky i kritikou, filmy pravidelně získávají vysoká ocenění. Jackson režíroval i komedie a loutkové filmy, jako producent, režisér a spoluautor scénáře vynikl i u dobrodružného příběhu King Kong.Kdo je to Peter Jackson? Životopis Peter Jackson, lidé, osobnosti z umělci

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Peter Jackson s blízkými na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Základní údaje o osobě Peter Jackson

Národnost: Nový Zéland
Datum narození: 31. 10. 1961
Místo narození: Pukerua Bay

Znáte pojem Skolióza? Znáte pojem Adenom? Víte, co je to Ratifikace? Víte, co je to Galangal?

Klíčová slova: formulace, kdo je Peter Jackson?, popis, význam pojmu, vysvětlení, informace, popis, význam, umělci, co znamená, kdo to je, pojem, synonymum, heslo, termín

Další vybraná hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy

Biografie, životopis, kdo je to Peter Jackson?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Peter Jackson? Kdo to byl Peter Jackson? Kdy se narodil Peter Jackson? Kde se narodil Peter Jackson? Peter Jackson patří do sekce umělci. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Texty mohou obsahovat chyby. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Peter Jackson řekněme třeba v české Wikipedii, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Peter Jackson i v jiné kategorii než je umělci.