Kdo je to?
Kdo byl Avicenna? Životopis Avicenna, slavní lidé, osobnosti z filozofie

Kdo je to Avicenna?

Kdo to byl Avicenna? Stručný životopis

Avicenna, jinak zkratkou celého vlastního jména Ibn Síná, byl perský učenec žijící v období středověku. Je jedním z nejznámějších představitelů islámu a autorem takřka 500 vědeckých spisů. Je označován také jako zakladatel moderní medicíny.
Avicennovy spisy se zabývají nejen medicínou a filozofií, ale jsou zaměřeny také na astronomii, psychologii, matematiku a další druhy věd. S jeho názory mnozí muslimové nesouhlasili, byly pro ně příliš pokrokové. Avicenna byl za své přesvědčení i pronásledován.Kdo byl Avicenna? Životopis Avicenna, slavní lidé, osobnosti z filozofie

Popis osobnosti Avicenna můžete sdílet s blízkými na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Základní údaje o osobě Avicenna

Národnost: perská
Datum narození: 980
Datum úmrtí: 1037

Víte, co je to Obrtlík? Znáte pojem Vývojová dysfázie? Vzpomněli byste si na význam slova Přeslice? Pamatujete si definici pojmu Celiakie?

Klíčová slova: význam, formulace, termín, přesný výraz, synonymum, informace, slovo, heslo, etymologie, kdo je Avicenna?, Avicenna, vysvětlení, filozofie, význam slova, co znamená

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Stručná biografie, resp. životopis osoby Avicenna

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Avicenna? Kdo to byl Avicenna? Kdy se narodil Avicenna? Kdy zemřel Avicenna? Avicenna se nachází v sekci filozofie. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Zkuste též hledat osobnost, osobu, člověka Avicenna řekněme například ve Wikipedii, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Avicenna i v jiné kategorii než je filozofie.