Kdo je to?
Kdo byl Avicenna? Životopis Avicenna, slavní lidé, osobnosti z filozofie

Kdo je to Avicenna?

Kdo to byl Avicenna? Stručný životopis

Avicenna, jinak zkratkou celého vlastního jména Ibn Síná, byl perský učenec žijící v období středověku. Je jedním z nejznámějších představitelů islámu a autorem takřka 500 vědeckých spisů. Je označován také jako zakladatel moderní medicíny.
Avicennovy spisy se zabývají nejen medicínou a filozofií, ale jsou zaměřeny také na astronomii, psychologii, matematiku a další druhy věd. S jeho názory mnozí muslimové nesouhlasili, byly pro ně příliš pokrokové. Avicenna byl za své přesvědčení i pronásledován.Kdo byl Avicenna? Životopis Avicenna, slavní lidé, osobnosti z filozofie

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Avicenna? s vašimi přáteli na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Základní informace o osobě Avicenna

Národnost: perská
Datum narození: 980
Datum úmrtí: 1037

Víte, co je to Obrtlík? Znáte pojem Vývojová dysfázie? Vzpomněli byste si na význam slova Přeslice? Pamatujete si definici pojmu Celiakie?

Klíčová slova: vysvětlení, původ slova, co je to Avicenna?, význam slova, popis, synonymum, pojem, popis, kdo to je, význam, heslo, přesný význam, Avicenna, formulace, význam pojmu

Často žádané pojmy, osoby, výrazy, osobnosti, odborné termíny a slova

Biografie, životopis, kdo je to Avicenna?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Avicenna? Kdo to byl Avicenna? Kdy se narodil Avicenna? Kdy zemřel Avicenna? Avicenna je v kategorii filozofie. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Uvedené informace jsou bez záruky. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Avicenna kupř. v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete podrobnější popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Avicenna i v jiné kategorii než je filozofie.