Kdo je to?
Kdo byl Avicenna? Životopis Avicenna, slavní lidé, osobnosti z filozofie

Kdo je to Avicenna?

Kdo to byl Avicenna? Stručný životopis

Avicenna, jinak zkratkou celého vlastního jména Ibn Síná, byl perský učenec žijící v období středověku. Je jedním z nejznámějších představitelů islámu a autorem takřka 500 vědeckých spisů. Je označován také jako zakladatel moderní medicíny.
Avicennovy spisy se zabývají nejen medicínou a filozofií, ale jsou zaměřeny také na astronomii, psychologii, matematiku a další druhy věd. S jeho názory mnozí muslimové nesouhlasili, byly pro ně příliš pokrokové. Avicenna byl za své přesvědčení i pronásledován.Kdo byl Avicenna? Životopis Avicenna, slavní lidé, osobnosti z filozofie

Zaujala vás biografie osobnosti Avicenna? Potom se podělte s přáteli a kamarády na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Základní údaje o osobě Avicenna

Národnost: perská
Datum narození: 980
Datum úmrtí: 1037

Víte, co je to Obrtlík? Znáte pojem Vývojová dysfázie? Vzpomněli byste si na význam slova Přeslice? Pamatujete si definici pojmu Celiakie?

Klíčová slova: přesný výraz, popis, definice, formulace, wiki, přesný význam, význam pojmu, synonymum, heslo, význam slova, vysvětlení, co je to Avicenna?, termín, kdo je Avicenna?, slovo

Tipy na další významy slov, osobnosti, pojmy a termíny

Životopis, kdo je Avicenna? Stručná biografie

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Avicenna? Kdo to byl Avicenna? Kdy se narodil Avicenna? Kdy zemřel Avicenna? Avicenna se nachází v kategorii filozofie. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Pokuste se též vyhledat osobnost, osobu, člověka Avicenna kupříkladu v internetové Wikipedii, kde můžete najít podrobný popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Avicenna i v jiné kategorii než je filozofie.