Kdo je to?
Kdo je to, byl Aristokrat? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Aristokrat? Lidé, historie

Kdo je to Aristokrat?

Co znamená a jaký je význam slova Aristokrat?

Aristokrat je příslušník elity, aristokracie. Jedná se o společnost urozených občanů, většinou se jde o příslušníky nevýznamnějších předních rodin, jejich původ je většinou dědičný. Novodoběji se slovo aristokrat zaměňuje se slovem šlechtic. Aristokracie je pak privilegovaná vrstva, mocenská třída, jejíž výsady jsou spjaté se šlechtickými tituly. Aristokrat pochází z urozeného rodu a jeho rodina mívá svůj tradiční erb.
Aristokraté byli základem vlády především ve středověku, jejich výlučnost však byla omezena pouze na vlastní zemi, i když další země šlechtu také do určité míry respektovaly. Aristokraté se podíleli na moci, někdy i volili panovníka. Jejich tituly se dědily, ovšem musely být potvrzeny panovníkem.Kdo je to, byl Aristokrat? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Aristokrat? Lidé, historie

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Aristokrat? se známými na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Víte, co je to Levice? Znáte pojem Etologie? Vzpomněli byste si na význam slova Dharma? Pamatujete si definici pojmu Čirok?

Klíčová slova: kdo je Aristokrat?, slovo, co znamená, formulace, původ slova, přesný výraz, historie, popis, pojem, heslo, popis, informace, wiki, přesný význam, význam pojmu

Doporučené pojmy, slova, osobnosti, odborné termíny a výrazy

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Aristokrat

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Aristokrat? Kdo to byl Aristokrat? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Aristokrat? Definice pojmu Aristokrat je v kategorii historie. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Uvedené informace jsou bez záruky. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Můžete se pokusit také najít pojem, definici, text, výraz dejme tomu například ve známé Wikipedii, kde naleznete rozsáhlejší text. Berte na vědomí, že pojmy mohou mít více významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než historie).

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.