Kdo je to?
Kdo je to, byl Aristokrat? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Aristokrat? Lidé, historie

Kdo je to Aristokrat?

Co znamená a jaký je význam slova Aristokrat?

Aristokrat je příslušník elity, aristokracie. Jedná se o společnost urozených občanů, většinou se jde o příslušníky nevýznamnějších předních rodin, jejich původ je většinou dědičný. Novodoběji se slovo aristokrat zaměňuje se slovem šlechtic. Aristokracie je pak privilegovaná vrstva, mocenská třída, jejíž výsady jsou spjaté se šlechtickými tituly. Aristokrat pochází z urozeného rodu a jeho rodina mívá svůj tradiční erb.
Aristokraté byli základem vlády především ve středověku, jejich výlučnost však byla omezena pouze na vlastní zemi, i když další země šlechtu také do určité míry respektovaly. Aristokraté se podíleli na moci, někdy i volili panovníka. Jejich tituly se dědily, ovšem musely být potvrzeny panovníkem.Kdo je to, byl Aristokrat? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Aristokrat? Lidé, historie

Zaujalo vás slovo, termín Aristokrat? Potom se podělte s blízkými na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Víte, co je to Levice? Znáte pojem Etologie? Vzpomněli byste si na význam slova Dharma? Pamatujete si definici pojmu Čirok?

Klíčová slova: kdo to je, popis, kdo je Aristokrat?, termín, přesný výraz, pojem, co je to Aristokrat?, původ slova, informace, heslo, wiki, synonymum, význam slova, přesný význam, popis

Náhodných výběr osobností, hesel, pojmů a odborných termínů

Co znamená Aristokrat? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Aristokrat? Kdo to byl Aristokrat? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Aristokrat? Definice pojmu Aristokrat se nachází v kategorii historie. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Pokuste se také najít výraz, text, termín, pojem dejme tomu třeba na stránkách Wikipedie, kde můžete najít nejspíše podrobnější text. Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie historie.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.