Kdo je to?
Kdo byl Freddie Mercury? Životopis Freddie Mercury, slavní lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to Freddie Mercury?

Kdo to byl Freddie Mercury? Stručný životopis

Fredie Mercury patřil k nejvýraznějším zpěvákům minulého století. Byl také skladatelem a jedním ze členů skupiny Queen. Byl výraznou osobností s extravagantními sklony. Jeho vlastní jméno bylo Farrokh Bulsara. Dětství prožil na Zanzibaru, do školy chodil v Indii a pak na Zanzibaru, odkud se s rodinou přestěhoval do Anglie.
Již za školních let založil svou první hudební skupinu. Jednou z jeho dalších kapel se stala skupina Queen, Fredie Mercury je i autorem jejího názvu. Jednou z jejich nejúspěšnějších skladeb je Bohemian Rhapsody, která je doposud vítězkou mnoha hitparád. V devadesátých letech se výrazně zhoršil Mercuryho zdravotní stav a zpěvák zanedlouho zemřel na AIDS.Kdo byl Freddie Mercury? Životopis Freddie Mercury, slavní lidé, osobnosti z hudba

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Freddie Mercury sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Hlavní informace o osobě Freddie Mercury

Datum narození: Stone Town
Místo narození: 5. září 1946
Datum úmrtí: 24. listopadu 1991

Pamatujete si definici pojmu Babí léto? Pamatujete si definici pojmu Mikropůjčka? Vzpomněli byste si na význam slova Represe? Vzpomněli byste si na význam slova Internet?

Klíčová slova: přesný výraz, popis, informace, význam, wiki, význam pojmu, popis, etymologie, význam slova, synonymum, co znamená, pojem, přesný význam, termín, formulace

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Stručná biografie, resp. životopis osoby Freddie Mercury

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Freddie Mercury? Kdo to byl Freddie Mercury? Kdy se narodil Freddie Mercury? Kde se narodil Freddie Mercury? Kdy zemřel Freddie Mercury? Freddie Mercury se nachází v sekci hudba. Text vytvořen pro server Superia.cz Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Zkuste najít osobnost, osobu, člověka Freddie Mercury řekněme například v projektu Wikipedie, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Freddie Mercury i v jiné kategorii než je hudba.