Kdo je to?
Kdo byl Freddie Mercury? Životopis Freddie Mercury, slavní lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to Freddie Mercury?

Kdo to byl Freddie Mercury? Stručný životopis

Freddie Mercury, původním jménem Farrokh Bulsara, je jeden z historicky nejvýznamnějších zpěváků, skladatel a člen legendární rockové skupiny Queen. Popularitu získal jak svým zpěvem a charizma, tak extravagancí výstupů. Zemřel předčasně na zápal plic jako komplikaci onemocnění AIDS. Část dětství prožil v indické internátní škole. Kde se naučil hrát na klavír a založil svou první skupinu. Z této doby pochází i jeho přezdívka Freddie.
V roce 1965 se s celou rodinou přestěhoval do Británie. Odešel na uměleckou školu, kde se seznámil s dalšími hudebníky a hrál v kapele Smile. Kapela postupně obměnila některé členy a změnila si název na Queen. Jejich alba postupně získávala na popularitě a v roce 1975 se skladba Bohemian Rapsody dostala na vedoucí místo hitparády. LP The Game patřilo k nejprodávanějším albům USA. V té době již Freddie Mercury trpěl projevy onemocnění a po vydání dalšího alba oznámil, že má AIDS. Posmrtně bylo vydáno ještě poslední album Made in Heaven.Kdo byl Freddie Mercury? Životopis Freddie Mercury, slavní lidé, osobnosti z hudba

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Freddie Mercury? s vašimi kamarády na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Základní informace o osobě Freddie Mercury

Národnost: britská
Datum narození: 5. září 1946
Místo narození: Stone Town
Datum úmrtí: 24. listopadu 1991

Znáte pojem Belvedér? Víte, co je to Brownfield? Víte, co je to Integrál? Pamatujete si definici pojmu Portské víno?

Klíčová slova: heslo, popis, význam, etymologie, synonymum, co znamená, informace, definice, popis, wiki, pojem, přesný výraz, význam slova, termín, co je to Freddie Mercury?

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Životopis, kdo je Freddie Mercury? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Freddie Mercury? Kdo to byl Freddie Mercury? Kdy se narodil Freddie Mercury? Kde se narodil Freddie Mercury? Kdy zemřel Freddie Mercury? Freddie Mercury je v sekci hudba. Sepsáno redaktory Superia.cz Možnost chyb vyhrazena. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pokuste se též vyhledat osobnost, osobu, člověka Freddie Mercury dejme tomu třeba v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete komplexní text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Freddie Mercury i v jiné kategorii než je hudba.