Kdo je to?
Kdo byl Freddie Mercury? Životopis Freddie Mercury, slavní lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to Freddie Mercury?

Kdo to byl Freddie Mercury? Stručný životopis

Fredie Mercury patřil k nejvýraznějším zpěvákům minulého století. Byl také skladatelem a jedním ze členů skupiny Queen. Byl výraznou osobností s extravagantními sklony. Jeho vlastní jméno bylo Farrokh Bulsara. Dětství prožil na Zanzibaru, do školy chodil v Indii a pak na Zanzibaru, odkud se s rodinou přestěhoval do Anglie.
Již za školních let založil svou první hudební skupinu. Jednou z jeho dalších kapel se stala skupina Queen, Fredie Mercury je i autorem jejího názvu. Jednou z jejich nejúspěšnějších skladeb je Bohemian Rhapsody, která je doposud vítězkou mnoha hitparád. V devadesátých letech se výrazně zhoršil Mercuryho zdravotní stav a zpěvák zanedlouho zemřel na AIDS.Kdo byl Freddie Mercury? Životopis Freddie Mercury, slavní lidé, osobnosti z hudba

Tento text (Freddie Mercury) můžete samozřejmě sdílet s přáteli na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Základní informace o osobě Freddie Mercury

Datum narození: Stone Town
Místo narození: 5. září 1946
Datum úmrtí: 24. listopadu 1991

Víte, co je to Kořen slova? Znáte pojem Tupozrakost? Vzpomněli byste si na význam slova Saldo? Pamatujete si definici pojmu Osteochondróza?

Klíčová slova: hudba, popis, význam pojmu, co je to Freddie Mercury?, vysvětlení, definice, popis, pojem, wiki, heslo, význam, kdo to je, formulace, termín, původ slova

Často hledané pojmy, osobnosti, výrazy, odborné termíny a slova

Životopis, kdo je Freddie Mercury? Stručná biografie

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Freddie Mercury? Kdo to byl Freddie Mercury? Kdy se narodil Freddie Mercury? Kde se narodil Freddie Mercury? Kdy zemřel Freddie Mercury? Freddie Mercury je v sekci hudba. Text napsán pro Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Můžete též vyzkoušet hledat osobnost, osobu, člověka Freddie Mercury kupříkladu na české Wikipedii, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Freddie Mercury i v jiné kategorii než je hudba.