Kdo je to?
Kdo je to Josef Zíma? Životopis Josef Zíma, lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to Josef Zíma?

Kdo je to Josef Zíma? Stručný životopis

Josef Zíma je zpěvák, herec, moderátor a dabér. V hudbě je populární především v oblasti popmusic a dechovky. Publicisté a kritici ho často nazývají králem české dechovky. Absolvoval studium herectví, výuce zpěvu se věnoval soukromě. Současně pak hrál i zpíval, například s Orchestrem Jaroslava Ježka. Vystupoval jak v divadlech, tak na koncertním pódiu. Jako herec i zpěvák se pak uplatňoval v televizních pořadech a filmech, k nezapomenutelným patří například Princezna se zlatou hvězdou.
Josef Zíma byl úspěšný i jako konferenciér. Velký úspěch pak zaznamenal jako zpěvák českých lidových písní. Několikrát se umístil na čelních místech ve Zlatém slavíkovi, oceněn byl i v dabingu a získal i cenu Thálie.Kdo je to Josef Zíma? Životopis Josef Zíma, lidé, osobnosti z hudba

Sdílejte tuto stránku s osobností Josef Zíma s přáteli na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Hlavní data o osobě Josef Zíma

Národnost: česká
Datum narození: 11. května 1932
Místo narození: Praha

Pamatujete si definici pojmu Číslovka? Vzpomněli byste si na význam slova Chudokrevnost? Vzpomněli byste si na význam slova Karpální tunel? Znáte pojem Špalda?

Klíčová slova: význam, etymologie, synonymum, vysvětlení, heslo, význam pojmu, wiki, informace, význam slova, přesný význam, kdo to je, Josef Zíma, přesný výraz, hudba, kdo je Josef Zíma?

Náhodných výběr osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Biografie, životopis, kdo je to Josef Zíma?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Josef Zíma? Kdo to byl Josef Zíma? Kdy se narodil Josef Zíma? Kde se narodil Josef Zíma? Josef Zíma je v kategorii hudba. Text napsán pro Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Josef Zíma třeba na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete delší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Josef Zíma i v jiné kategorii než je hudba.