Kdo je to?
Kdo je to, byl Šiva? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Šiva? Lidé, mytologie

Kdo je to Šiva?

Jaký je význam slova Šiva? Co to znamená?

Šiva patří k nejdůležitějším hinduistickým bohům. Někdy je považován za apokalyptického Boha, protože k jeho úlohám patří ničení vesmíru vytvořeného Brahmou a udržovaného Višnu. Šiva jezdící na býku Nandim však ničí vesmír proto, aby mohl být znovu vytvořen.
Šiva má typické znaky jako třetí oko na čele, kobru kolem krku, půlměsíc jako symbol času, ve vlasech řeku Gangu, vibrující bubínek, horizontální linie vibhúti a trojzubec symbolizující vznik, péči i zničení. Šiva bývá nejčastěji zobrazován jako sedící a meditující postava.Kdo je to, byl Šiva? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Šiva? Lidé, mytologie

Definici slova Šiva můžete sdílet s kolegy na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Znáte pojem Trestní oznámení? Pamatujete si definici pojmu Implementace? Víte, co je to LGBT? Vzpomněli byste si na význam slova Jilm?

Klíčová slova: synonymum, formulace, pojem, vysvětlení, heslo, popis, co je to Šiva?, původ slova, význam, význam slova, termín, přesný výraz, kdo to je, kdo je Šiva?, význam pojmu

Náhodné osobnosti, pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Šiva

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Šiva? Kdo to byl Šiva? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Šiva? Definice pojmu Šiva patří do sekce mytologie. Text napsán pro Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Můžete též vyzkoušet hledat pojem, text, definici, kupř. ve Wikipedii, kde můžete najít rozsáhlejší popis. Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než mytologie).