Kdo je to?
Kdo je to, byl Šiva? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Šiva? Lidé, mytologie

Kdo je to Šiva?

Jaký je význam slova Šiva? Co to znamená?

Šiva patří k nejdůležitějším hinduistickým bohům. Někdy je považován za apokalyptického Boha, protože k jeho úlohám patří ničení vesmíru vytvořeného Brahmou a udržovaného Višnu. Šiva jezdící na býku Nandim však ničí vesmír proto, aby mohl být znovu vytvořen.
Šiva má typické znaky jako třetí oko na čele, kobru kolem krku, půlměsíc jako symbol času, ve vlasech řeku Gangu, vibrující bubínek, horizontální linie vibhúti a trojzubec symbolizující vznik, péči i zničení. Šiva bývá nejčastěji zobrazován jako sedící a meditující postava.Kdo je to, byl Šiva? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Šiva? Lidé, mytologie

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Šiva? s kolegy na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Víte, co je to Griliáš? Znáte pojem Burka? Vzpomněli byste si na význam slova Feat? Pamatujete si definici pojmu Nylon?

Klíčová slova: wiki, termín, přesný význam, vysvětlení, kdo to je, význam slova, význam pojmu, kdo je Šiva?, Šiva, původ slova, co znamená, popis, informace, pojem, heslo

Často hledané pojmy, osobnosti, výrazy, odborné termíny a slova

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Šiva

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Šiva? Kdo to byl Šiva? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Šiva? Definice pojmu Šiva je v kategorii mytologie. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Texty mohou obsahovat chyby. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Zkuste najít výraz, definici, slovo, termín kupř. ve známé Wikipedii, kde naleznete podrobnější popis. Berte prosím v úvahu, že stejná slova mohou mít více významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Šiva i v jiných kategoriích (než mytologie).