Kdo je to?
Kdo je to, byl Šiva? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Šiva? Lidé, mytologie

Kdo je to Šiva?

Jaký je význam slova Šiva? Co to znamená?

Šiva patří k nejdůležitějším hinduistickým bohům. Někdy je považován za apokalyptického Boha, protože k jeho úlohám patří ničení vesmíru vytvořeného Brahmou a udržovaného Višnu. Šiva jezdící na býku Nandim však ničí vesmír proto, aby mohl být znovu vytvořen.
Šiva má typické znaky jako třetí oko na čele, kobru kolem krku, půlměsíc jako symbol času, ve vlasech řeku Gangu, vibrující bubínek, horizontální linie vibhúti a trojzubec symbolizující vznik, péči i zničení. Šiva bývá nejčastěji zobrazován jako sedící a meditující postava.



Kdo je to, byl Šiva? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Šiva? Lidé, mytologie

Tento text (Šiva) můžete sdílet s kamarády na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Víte, co je to Griliáš? Znáte pojem Burka? Vzpomněli byste si na význam slova Feat? Pamatujete si definici pojmu Nylon?

Klíčová slova: informace, co znamená, formulace, pojem, význam pojmu, přesný výraz, co je to Šiva?, původ slova, přesný význam, heslo, mytologie, kdo to je, význam, význam slova, kdo je Šiva?

Výběr pojmů, slov, hesel, termínů, výrazů, osobností

Vysvětlení významu slova Šiva, definice, vysvětlení pojmu

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Šiva? Kdo to byl Šiva? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Šiva? Definice pojmu Šiva je v kategorii mytologie. Text napsán pro Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Můžete také vyzkoušet hledat výraz, definici, slovo, termín dejme tomu např. na české Wikipedii, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text. Berte prosím v úvahu, že stejná slova mohou mít více významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v mytologie.