Kdo je to?
Kdo byl Karel IV? Životopis Karel IV, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Kdo je to Karel IV?

Kdo to byl Karel IV? Stručný životopis

Karel IV. z dynastie Lucemburků je považován za jednoho z nejvýznamnějších českých panovníků. Byl synem Jana Lucemburského. Dětství a mládí strávil v Itálii a ve Francii. Po návratu do Čech se v roce 1333 stal moravským markrabětem a po smrti svého otce Jana (padl v roce 1347 v bitvě u Kresčaku) také českým králem. V roce 1436 se jako první Čech stal římským císařem. Karel IV. se snažil o rozvoj českých zemí, byl velmi zbožný, vzdělaný, známá je jeho zakladatelská činnost (Nové Město pražské, Karlův most, univerzita, katedrála sv. Víta, Karštejn atd.) Napsal vlastní životopis Vita Caroli.Kdo byl Karel IV? Životopis Karel IV, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Popis osobnosti Karel IV můžete sdílet s přáteli a kamarády na Facebooku, Google+ nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Hlavní informace o osobě Karel IV

Národnost: česká
Datum narození: 14.5.1316
Místo narození: Praha
Datum úmrtí: 29.11.1378

Pamatujete si definici pojmu Křivice? Pamatujete si definici pojmu Lol? Vzpomněli byste si na význam slova Dogma? Vzpomněli byste si na význam slova BMI?

Klíčová slova: co znamená, přesný význam, slovo, panovníci, wiki, původ slova, formulace, popis, popis, heslo, vysvětlení, informace, význam pojmu, etymologie, kdo je Karel IV?

Náhodných výběr osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Životopis, kdo je Karel IV? Stručná biografie

Tyto stránky vám umožnili zjistit: Kdo je to Karel IV? Kdo to byl Karel IV? Kdy se narodil Karel IV? Kde se narodil Karel IV? Kdy zemřel Karel IV? Karel IV se nachází v kategorii panovníci. Text napsán pro Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Můžete též vyzkoušet hledat osobnost, osobu, člověka Karel IV kupříkladu na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Karel IV i v jiné kategorii než je panovníci.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.