Kdo je to?
Kdo byl Karel IV? Životopis Karel IV, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Kdo je to Karel IV?

Kdo to byl Karel IV? Stručný životopis

Karel IV. z dynastie Lucemburků je považován za jednoho z nejvýznamnějších českých panovníků. Byl synem Jana Lucemburského. Dětství a mládí strávil v Itálii a ve Francii. Po návratu do Čech se v roce 1333 stal moravským markrabětem a po smrti svého otce Jana (padl v roce 1347 v bitvě u Kresčaku) také českým králem. V roce 1436 se jako první Čech stal římským císařem. Karel IV. se snažil o rozvoj českých zemí, byl velmi zbožný, vzdělaný, známá je jeho zakladatelská činnost (Nové Město pražské, Karlův most, univerzita, katedrála sv. Víta, Karštejn atd.) Napsal vlastní životopis Vita Caroli.Kdo byl Karel IV? Životopis Karel IV, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Tento text (Karel IV) můžete samozřejmě sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Základní informace o osobě Karel IV

Národnost: česká
Datum narození: 14.5.1316
Místo narození: Praha
Datum úmrtí: 29.11.1378

Víte, co je to Píštěl? Znáte pojem PDA? Vzpomněli byste si na význam slova Přívlač? Pamatujete si definici pojmu Ganglion?

Klíčová slova: co znamená, wiki, pojem, definice, termín, kdo to je, heslo, slovo, popis, Karel IV, vysvětlení, původ slova, formulace, co je to Karel IV?, přesný význam

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Biografie, životopis, kdo je to Karel IV?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Karel IV? Kdo to byl Karel IV? Kdy se narodil Karel IV? Kde se narodil Karel IV? Kdy zemřel Karel IV? Karel IV je v kategorii panovníci. Text napsán pro Superia.cz. Uvedené informace jsou bez záruky. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Zkuste též najít osobnost, osobu, člověka Karel IV například v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete o něco delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Karel IV i v jiné kategorii než je panovníci.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.