Kdo je to?
Kdo byl Karel IV? Životopis Karel IV, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Kdo je to Karel IV?

Kdo to byl Karel IV? Stručný životopis

Karel IV. z dynastie Lucemburků je považován za jednoho z nejvýznamnějších českých panovníků. Byl synem Jana Lucemburského. Dětství a mládí strávil v Itálii a ve Francii. Po návratu do Čech se v roce 1333 stal moravským markrabětem a po smrti svého otce Jana (padl v roce 1347 v bitvě u Kresčaku) také českým králem. V roce 1436 se jako první Čech stal římským císařem. Karel IV. se snažil o rozvoj českých zemí, byl velmi zbožný, vzdělaný, známá je jeho zakladatelská činnost (Nové Město pražské, Karlův most, univerzita, katedrála sv. Víta, Karštejn atd.) Napsal vlastní životopis Vita Caroli.Kdo byl Karel IV? Životopis Karel IV, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Líbí se stručný životopis s osobou Karel IV? Pak se podělte s vašimi přáteli na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Základní informace o osobě Karel IV

Národnost: česká
Datum narození: 14.5.1316
Místo narození: Praha
Datum úmrtí: 29.11.1378

Pamatujete si definici pojmu Křivice? Víte, co je to Hinduismus? Vzpomněli byste si na význam slova Dogma? Pamatujete si definici pojmu Kolísavý tlak?

Klíčová slova: Karel IV, heslo, wiki, co je to Karel IV?, co znamená, význam, formulace, přesný význam, informace, význam pojmu, pojem, etymologie, význam slova, kdo je Karel IV?, popis

Jaké osobnosti, pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Biografie, životopis, kdo je to Karel IV?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Karel IV? Kdo to byl Karel IV? Kdy se narodil Karel IV? Kde se narodil Karel IV? Kdy zemřel Karel IV? Karel IV je v kategorii panovníci. Sepsáno redaktory Superia.cz Texty mohou obsahovat chyby. Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Můžete se pokusit také najít osobnost, osobu, člověka Karel IV kupř. v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete podrobnější popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Karel IV i v jiné kategorii než je panovníci.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.