Kdo je to?
Kdo byl Václav IV? Životopis Václav IV, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Kdo je to Václav IV?

Kdo to byl Václav IV? Stručný životopis

Václav IV. byl český král, syn Karla IV a Anny Svídnické. Českým králem byl v letech 1378–1419, v letech 1376-1400 byl i římským králem. Často je líčen jako neschopný vládce, cholerik a opilec. Vládl však ve velmi těžké době a na vládu nebyl dobře připraven.
Václav IV. byl příznivce Jana Husa a vydal Dekret kutnohorský. Při vládnutí často hledal kompromisy, to se mu však nedařilo, proto se povinnostem vyhýbal.Kdo byl Václav IV? Životopis Václav IV, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Tento text (Václav IV) můžete samozřejmě sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Google+, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Hlavní data o osobě Václav IV

Národnost: česká
Datum narození: 26. února 1361
Místo narození: Norimberk
Datum úmrtí: 16. srpna 1419

Víte, co je to Demi-glace? Vzpomněli byste si na význam slova Melancholik? Pamatujete si definici pojmu Anatomie? Znáte pojem Systém?

Klíčová slova: heslo, pojem, informace, vysvětlení, co znamená, původ slova, co je to Václav IV?, kdo to je, wiki, popis, etymologie, popis, Václav IV, definice, formulace

Výběr náhodných osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Životopis, kdo je Václav IV? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Václav IV? Kdo to byl Václav IV? Kdy se narodil Václav IV? Kde se narodil Václav IV? Kdy zemřel Václav IV? Václav IV je v sekci panovníci. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Václav IV dejme tomu třeba v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete podrobný text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Václav IV i v jiné kategorii než je panovníci.