Kdo je to?
Kdo byl František Josef I? Životopis František Josef I, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Kdo je to František Josef I?

Kdo to byl František Josef I? Stručný životopis

František Josef I. byl císařem rakouským, českým a uherským králem, dále králem benátským, lombardským a dalšími. Nastupoval na trůn v době absolutistické vlády, postupně přecházel ke konstituční monarchii.
Stal se legendárním panovníkem, kterému se podařilo udržovat jako celek mnohonárodnostní říši. Jeho manželkou byla legendární Alžběta Bavorská, řečená Sissi.Kdo byl František Josef I? Životopis František Josef I, slavní lidé, osobnosti z panovníci

Popis osobnosti František Josef I můžete sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Základní údaje o osobě František Josef I

Národnost: rakouská
Datum narození: 18. srpna 1830
Místo narození: Vídeň
Datum úmrtí: 21. listopadu 1916

Víte, co je to Rýma? Znáte pojem Perkál? Vzpomněli byste si na význam slova Opce? Pamatujete si definici pojmu Dmychadlo?

Klíčová slova: slovo, co je to František Josef I?, wiki, termín, význam pojmu, vysvětlení, kdo to je, heslo, význam, popis, přesný význam, co znamená, popis, definice, význam slova

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Biografie, životopis, kdo je to František Josef I?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to František Josef I? Kdo to byl František Josef I? Kdy se narodil František Josef I? Kde se narodil František Josef I? Kdy zemřel František Josef I? František Josef I patří do sekce panovníci. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Pokuste se také najít osobnost, osobu, člověka František Josef I dejme tomu například na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost František Josef I i v jiné kategorii než je panovníci.

Víte, že rychlost vašeho hardware můžete změnit pomocí benchmarku?