Kdo je to?
Kdo je to, byl Papež? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Papež? Lidé, křesťanství

Kdo je to Papež?

Co znamená a jaký je význam slova Papež?

Papež je nejvyšší představený katolické církve. Je považován za zástupce (náměstka) Ježíše Krista na Zemi a podle církevních regulí je neodvolatelný. Sídlem papeže je Vatikán v Římě. Za prvního papeže je považován apoštol sv. Petr. Úřad papeže je zpravidla doživotní, ale není vyloučena možnost odstoupit např.ze zdravotních důvodů, jako to udělal Benedikt XVI. V případě úmrtí nebo rezignace papeže se sejdou ve Vatikánu kardinálové za účelem nové volby. Ta se tradičně koná v Sixtinské kapli a nazývá se konkláve (z latinského con clave - "bez klíče"). V průběhu volby jsou kardinálové v kapli zamčeni a výsledek volby označují kouřem z komína(černý - volba nebyla úspěšná, bílý - byl zvolen nový papež). Kandidátovi na papeže musí být méně než 80 let a musí být zvolen alespoň dvoutřetinovou většinou přítomných kardinálů.Kdo je to, byl Papež? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Papež? Lidé, křesťanství

Budeme rádi, pokud budete definici slova Papež sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si na význam slova Činohra? Pamatujete si definici pojmu Kraniosakrální terapie? Znáte pojem Deficit? Vzpomněli byste si na význam slova Falafel?

Klíčová slova: wiki, etymologie, původ slova, vysvětlení, termín, heslo, kdo to je, co znamená, kdo je Papež?, formulace, informace, popis, Papež, přesný výraz, slovo

Výběr náhodných osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Vysvětlení významu slova Papež, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Papež? Kdo to byl Papež? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Papež? Definice pojmu Papež se nachází v sekci křesťanství. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Veškeré texty jsou bez záruky. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Můžete též vyzkoušet hledat pojem, výraz, termín, heslo dejme tomu třeba v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text. Jednotlivé výrazy mají často víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste hledání i v jiné sekci webu než v křesťanství.

Znáte pojmy jako NFC, Ubuntu nebo Firmware?