Kdo je to?
Kdo je to, byl Papež? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Papež? Lidé, křesťanství

Kdo je to Papež?

Co znamená a jaký je význam slova Papež?

Papež je nejvyšší představený katolické církve. Je považován za zástupce (náměstka) Ježíše Krista na Zemi a podle církevních regulí je neodvolatelný. Sídlem papeže je Vatikán v Římě. Za prvního papeže je považován apoštol sv. Petr. Úřad papeže je zpravidla doživotní, ale není vyloučena možnost odstoupit např.ze zdravotních důvodů, jako to udělal Benedikt XVI. V případě úmrtí nebo rezignace papeže se sejdou ve Vatikánu kardinálové za účelem nové volby. Ta se tradičně koná v Sixtinské kapli a nazývá se konkláve (z latinského con clave - "bez klíče"). V průběhu volby jsou kardinálové v kapli zamčeni a výsledek volby označují kouřem z komína(černý - volba nebyla úspěšná, bílý - byl zvolen nový papež). Kandidátovi na papeže musí být méně než 80 let a musí být zvolen alespoň dvoutřetinovou většinou přítomných kardinálů.Kdo je to, byl Papež? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Papež? Lidé, křesťanství

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je to Papež? s vašimi kamarády na Google+ nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si na význam slova Činohra? Víte, co je to Zálohová faktura? Znáte pojem Deficit? Pamatujete si definici pojmu Dekadentní?

Klíčová slova: význam, informace, formulace, kdo je Papež?, synonymum, přesný výraz, Papež, pojem, popis, význam pojmu, definice, popis, křesťanství, co znamená, wiki

Náhodné osobnosti, pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Co znamená Papež? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Papež? Kdo to byl Papež? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Papež? Definice pojmu Papež je v sekci křesťanství. Text napsán pro Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Můžete se pokusit také najít výraz, heslo, text, pojem kupříkladu ve známé Wikipedii, kde naleznete nejspíš podrobnější text. Berte prosím na vědomí, že slovní spojení mívají několik různých významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Papež v jiné sekci než křesťanství.

Znáte pojmy jako NFC, Ubuntu nebo Firmware?