Kdo je to?
Kdo je to, byl Cikán? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Cikán? Lidé, národnost

Kdo je to Cikán?

Jaký je význam slova Cikán? Co to znamená?

Cikán je české pojmenování pro osobu romské nebo sintské národnosti. Výraz se užívá i v hanlivém významu, označuje pak člověka snědé pleti, opáleného, dobrovolně se toulajícího a žijícího pod širým nebem, dobrodružné povahy.
Cikán v tomto stereotypním podání nectí zákony společnosti, často lže, krade nebo podvádí. Přisuzuje se mu také nechuť k obvyklé práci, v minulosti vydělával často na chovu koní nebo předváděním různých pouťových kousků.



Kdo je to, byl Cikán? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Cikán? Lidé, národnost

Tento text (Cikán) můžete sdílet s přáteli na sociálních sítích Google+, Facebook či Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pamatujete si definici pojmu Bolid? Vzpomněli byste si na význam slova Pancetta? Vzpomněli byste si na význam slova Báchorka? Znáte pojem Porodní plán?

Klíčová slova: kdo je Cikán?, význam pojmu, přesný výraz, heslo, formulace, pojem, definice, původ slova, synonymum, popis, etymologie, vysvětlení, význam slova, termín, kdo to je

Často hledaná hesla, osobnosti, odborné termíny, pojmy, slova

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Cikán

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Cikán? Kdo to byl Cikán? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Cikán? Definice pojmu Cikán je v kategorii národnost. Text napsán pro Superia.cz. Uvedené informace jsou bez záruky. Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Můžete také vyzkoušet hledat výraz, heslo, text, pojem kupř. v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete nejspíše mnohem podrobnější text. Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než národnost).