Kdo je to?
Kdo je to, byl Varuna? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Varuna? Lidé, mytologie

Kdo je to Varuna?

Jaký je význam slova Varuna? Co to znamená?

Varuna je jméno hinduistického boha oblohy a deště. Ve védské literatuře se vyskytuje jako jeden z významných démonů a také jako hlavní bůh. V pozdějších dobách se Varuna stal i vládcem oceánů. Brahmou byl pověřen ke dohledu nad západem.
K jeho nejčastějším zobrazením patří bůh jedoucí na makaře. Jedná se o vodního živočicha – buď ryba se sloní hlavou nebo krokodýl, delfínovec nebo žralok.Kdo je to, byl Varuna? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Varuna? Lidé, mytologie

Tento text (Varuna) můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Víte, co je to UPS? Znáte pojem Evangelium? Vzpomněli byste si na význam slova HDI? Pamatujete si definici pojmu Pasivní dům?

Klíčová slova: formulace, etymologie, co znamená, popis, přesný výraz, kdo je Varuna?, mytologie, slovo, popis, význam pojmu, přesný význam, Varuna, definice, wiki, vysvětlení

Často hledaná hesla, osobnosti, odborné termíny, pojmy, slova

Vysvětlení významu slova Varuna, definice, vysvětlení pojmu

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Varuna? Kdo to byl Varuna? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Varuna? Definice pojmu Varuna je v kategorii mytologie. Text napsán pro Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Pro aktuální informace zkuste hledat výraz, slovo, definici, slovíčko řekněme v české verzi Wikipedia.cz, kde naleznete o něco delší text. Berte prosím na vědomí, že slovní spojení mívají několik různých významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto hledat termín Varuna hledat i v jiných kategoriích (než mytologie).