Kdo je to?
Kdo je to, byl Varuna? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Varuna? Lidé, mytologie

Kdo je to Varuna?

Jaký je význam slova Varuna? Co to znamená?

Varuna je jméno hinduistického boha oblohy a deště. Ve védské literatuře se vyskytuje jako jeden z významných démonů a také jako hlavní bůh. V pozdějších dobách se Varuna stal i vládcem oceánů. Brahmou byl pověřen ke dohledu nad západem.
K jeho nejčastějším zobrazením patří bůh jedoucí na makaře. Jedná se o vodního živočicha – buď ryba se sloní hlavou nebo krokodýl, delfínovec nebo žralok.Kdo je to, byl Varuna? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Varuna? Lidé, mytologie

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Varuna s kamarády na Twitteru, Google+, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Pamatujete si definici pojmu Ratan? Znáte pojem Systém? Vzpomněli byste si na význam slova Liftback? Víte, co je to Pojistný podvod?

Klíčová slova: popis, synonymum, vysvětlení, slovo, přesný výraz, Varuna, mytologie, význam pojmu, wiki, definice, co je to Varuna?, přesný význam, informace, kdo je Varuna?, popis

Náhodných výběr z osobností, slov odborných termínů, pojmů a hesel

Co znamená Varuna? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit: Kdo je to Varuna? Kdo to byl Varuna? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Varuna? Definice pojmu Varuna se nachází v kategorii mytologie. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Neručíme za pravdivost uvedených informací. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Zkuste najít pojem, slovo, termín, heslo, definici, výraz dejme tomu v projektu Wikipedia, kde můžete najít mnohem podrobnější text. Berte prosím v úvahu, že stejná slova mohou mít více významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie mytologie.