Kdo je to?
Kdo je to, byl Varuna? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Varuna? Lidé, mytologie

Kdo je to Varuna?

Jaký je význam slova Varuna? Co to znamená?

Varuna je jméno hinduistického boha oblohy a deště. Ve védské literatuře se vyskytuje jako jeden z významných démonů a také jako hlavní bůh. V pozdějších dobách se Varuna stal i vládcem oceánů. Brahmou byl pověřen ke dohledu nad západem.
K jeho nejčastějším zobrazením patří bůh jedoucí na makaře. Jedná se o vodního živočicha – buď ryba se sloní hlavou nebo krokodýl, delfínovec nebo žralok.Kdo je to, byl Varuna? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Varuna? Lidé, mytologie

Líbí se vám definice kdo je to Varuna? Pak se podělte s kolegy na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Víte, co je to UPS? Znáte pojem Evangelium? Vzpomněli byste si na význam slova HDI? Pamatujete si definici pojmu Pasivní dům?

Klíčová slova: wiki, původ slova, přesný výraz, etymologie, popis, co znamená, Varuna, informace, slovo, význam pojmu, význam slova, pojem, vysvětlení, formulace, kdo je Varuna?

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Co znamená Varuna? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Varuna? Kdo to byl Varuna? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Varuna? Definice pojmu Varuna je v sekci mytologie. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Můžete též vyzkoušet hledat výraz, slovo, definici, slovíčko třeba v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete podrobně vysvětlený popis. Berte prosím na vědomí, že slovní spojení mívají několik různých významů v závislosti na oboru a kontextu. Můžete se proto pokusit najít heslo Varuna i v jiné sekci než v mytologie.