Kdo je to?
Kdo je to Angela Merkelová? Životopis Angela Merkelová, lidé, osobnosti z politici

Kdo je to Angela Merkelová?

Kdo je to Angela Merkelová? Stručný životopis

Angela Merkelová, celým jménem Angela Dorothea Merkel, je známou německou političkou. V současné době jako první žena vykonává funkci spolkové kancléřky. Již čtyřikrát byla v anketě časopisu Forbes označena jako nejmocnější žena světa. Angela Merkelová je reprezentantkou strany křesťanských demokratů, v jejich vedení vystřídala Helmutha Kohla a Wolfganga Schäubleho.
Merkelová je doktorkou přírodních věd, absolventkou oboru fyzika na univerzitě ve východoněmeckém Lipsku. Po studiích pracovala v akademii věd, ale současně se aktivně zapojila do politiky a v roce 190 byla zvolena do Spolkového sněmu. Působila také jako ministryně. Jako kancléřka proslula pevnými postoji v různých otázkách, uměním řešit krize, a stala se rychle populární. Její oblibu však značně oslabil vstřícný postoj k migrantům a způsob jeho řešení.Kdo je to Angela Merkelová? Životopis Angela Merkelová, lidé, osobnosti z politici

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Angela Merkelová sdílet se známými na Google+, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Základní údaje o osobě Angela Merkelová

Národnost: německá
Datum narození: 17.července 1954
Místo narození: Hamburg

Víte, co je to Vasektomie? Znáte pojem Cash flow? Vzpomněli byste si na význam slova Akcent? Pamatujete si definici pojmu Osobní bankrot?

Klíčová slova: význam, přesný výraz, termín, wiki, co je to Angela Merkelová?, popis, synonymum, definice, informace, heslo, vysvětlení, Angela Merkelová, kdo to je, význam pojmu, co znamená

Výběr náhodných osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Biografie, životopis, kdo je to Angela Merkelová?

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Angela Merkelová? Kdo to byl Angela Merkelová? Kdy se narodil Angela Merkelová? Kde se narodil Angela Merkelová? Angela Merkelová patří do sekce politici. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Uvedené informace jsou bez záruky. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Pokuste se také najít osobnost, osobu, člověka Angela Merkelová kupř. v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Angela Merkelová i v jiné kategorii než je politici.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.