Kdo je to?
Kdo je to Angela Merkelová? Životopis Angela Merkelová, lidé, osobnosti z politici

Kdo je to Angela Merkelová?

Kdo je to Angela Merkelová? Stručný životopis

Angela Merkelová, celým jménem Angela Dorothea Merkel, je známou německou političkou. V současné době jako první žena vykonává funkci spolkové kancléřky. Již čtyřikrát byla v anketě časopisu Forbes označena jako nejmocnější žena světa. Angela Merkelová je reprezentantkou strany křesťanských demokratů, v jejich vedení vystřídala Helmutha Kohla a Wolfganga Schäubleho.
Merkelová je doktorkou přírodních věd, absolventkou oboru fyzika na univerzitě ve východoněmeckém Lipsku. Po studiích pracovala v akademii věd, ale současně se aktivně zapojila do politiky a v roce 190 byla zvolena do Spolkového sněmu. Působila také jako ministryně. Jako kancléřka proslula pevnými postoji v různých otázkách, uměním řešit krize, a stala se rychle populární. Její oblibu však značně oslabil vstřícný postoj k migrantům a způsob jeho řešení.Kdo je to Angela Merkelová? Životopis Angela Merkelová, lidé, osobnosti z politici

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Angela Merkelová s blízkými na Twitteru, Google+ nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Základní údaje o osobě Angela Merkelová

Národnost: německá
Datum narození: 17.července 1954
Místo narození: Hamburg

Vzpomněli byste si na význam slova Pravice? Znáte pojem Křemelina? Znáte pojem Moruše? Víte, co je to GPRS?

Klíčová slova: popis, přesný výraz, heslo, wiki, synonymum, politici, etymologie, co znamená, význam pojmu, formulace, význam slova, přesný význam, původ slova, definice, kdo je Angela Merkelová?

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Biografie, životopis, kdo je to Angela Merkelová?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Angela Merkelová? Kdo to byl Angela Merkelová? Kdy se narodil Angela Merkelová? Kde se narodil Angela Merkelová? Angela Merkelová patří do sekce politici. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Texty mohou obsahovat chyby. Doufáme, že chápete, že není v našich silách provádět pravidelnou aktualizaci všech pojmů. Pokuste se také najít osobnost, osobu, člověka Angela Merkelová například v české Wikipedii, kde můžete najít delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Angela Merkelová i v jiné kategorii než je politici.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.