Kdo je to?
Kdo je to Marta Kubišová? Životopis Marta Kubišová, lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to Marta Kubišová?

Kdo je to Marta Kubišová? Stručný životopis

Marta Kubišová je známá česká zpěvačka. Začínala jako zpěvačka vystupující s taneční kapelou a při odpoledních čajích. Do povědomí veřejnosti se dostala na soutěžích, kde se hledaly nové talenty. Působila také v divadlech. V divadle Rokoko začala spolupráci s Václavem Neckářem a Helenou Vondráčkovou.
Píseň Modlitba pro Martu se stala protestem proti okupaci spojeneckými vojsky v roce 1968. Od roku 1970 měla Marta Kubišová zakázáno vystupovat. Jako umělkyně se realizovala na undergroundových akcích. Represe se stupňovaly po podpisu Charty 77. Znovu vystupovat začala po roce 1989, kariéru ukončila v roce 2017.Kdo je to Marta Kubišová? Životopis Marta Kubišová, lidé, osobnosti z hudba

Budeme rádi, pokud budete tuto stručnou biografii s osobou Marta Kubišová sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Google+ nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru     Sdílet na Google+  

Základní údaje o osobě Marta Kubišová

Národnost: česká
Datum narození: 1. listopadu 1942
Místo narození: Plzeň

Víte, co je to Termínovaný vklad? Znáte pojem Enkláva? Vzpomněli byste si na význam slova Anorexie? Pamatujete si definici pojmu Smoothie?

Klíčová slova: Marta Kubišová, heslo, přesný význam, popis, přesný výraz, popis, slovo, kdo je Marta Kubišová?, wiki, synonymum, vysvětlení, co je to Marta Kubišová?, pojem, formulace, etymologie

Náhodných výběr z osobností, slov odborných termínů, pojmů a hesel

Stručná biografie, resp. životopis osoby Marta Kubišová

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Marta Kubišová? Kdo to byl Marta Kubišová? Kdy se narodil Marta Kubišová? Kde se narodil Marta Kubišová? Marta Kubišová se nachází v sekci hudba. Text vytvořen redaktory Superia.cz. Omlouváme se za možné chyby v textech. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Marta Kubišová např. v otevřené encyklopedii Wikipedia, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Marta Kubišová i v jiné kategorii než je hudba.