Kdo je to?
Kdo je to Marta Kubišová? Životopis Marta Kubišová, lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to Marta Kubišová?

Kdo je to Marta Kubišová? Stručný životopis

Marta Kubišová je známá česká zpěvačka. Začínala jako zpěvačka vystupující s taneční kapelou a při odpoledních čajích. Do povědomí veřejnosti se dostala na soutěžích, kde se hledaly nové talenty. Působila také v divadlech. V divadle Rokoko začala spolupráci s Václavem Neckářem a Helenou Vondráčkovou.
Píseň Modlitba pro Martu se stala protestem proti okupaci spojeneckými vojsky v roce 1968. Od roku 1970 měla Marta Kubišová zakázáno vystupovat. Jako umělkyně se realizovala na undergroundových akcích. Represe se stupňovaly po podpisu Charty 77. Znovu vystupovat začala po roce 1989, kariéru ukončila v roce 2017.Kdo je to Marta Kubišová? Životopis Marta Kubišová, lidé, osobnosti z hudba

Sdílejte tuto stránku s osobností Marta Kubišová s partnery, kolegy a kamarády na Facebooku, Twitteru a Google+ nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru  

Hlavní data o osobě Marta Kubišová

Národnost: česká
Datum narození: 1. listopadu 1942
Místo narození: Plzeň

Pamatujete si definici pojmu Valorizace? Vzpomněli byste si na význam slova Přirovnání? Vzpomněli byste si na význam slova Hypertonický nápoj? Znáte pojem Mikrobiologie?

Klíčová slova: význam, vysvětlení, co je to Marta Kubišová?, přesný výraz, informace, popis, původ slova, co znamená, etymologie, heslo, kdo to je, wiki, kdo je Marta Kubišová?, pojem, termín

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Životopis, kdo je Marta Kubišová? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Marta Kubišová? Kdo to byl Marta Kubišová? Kdy se narodil Marta Kubišová? Kde se narodil Marta Kubišová? Marta Kubišová je v sekci hudba. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Možnost chyb vyhrazena. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Marta Kubišová třeba na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete o něco delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Marta Kubišová i v jiné kategorii než je hudba.