Kdo je to?
Kdo je to Japonec? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Japonec? Lidé, národnost

Japonec

Co znamená a jaký je význam slova Japonec?

Japonec je obyvatel Japonska.
Japonci jsou asijský národ, který je tvořen asi 130 miliony jedinců, většina z nich žije v Japonsku. Japonská civilizace se vyvíjela již v období před naším letopočtem, postupně byla doplňována silnými vlivy z jiných, především asijských kultur, například čínské či korejské - docházelo zde i k mísení obyvatelstva těchto kultur.
Japonci mluví japonštinou. Více než padesát procent věřících se v Japonsku hlásí k šintoismu, následuje buddhismus. Japonci jsou považováni za poměrně konzervativní kulturu se silnou úctou k tradicím.
Co do počtu obyvatel je Japonsko 11. nejlidnatější zemí na světě, jedná se o jednu z nejvyspělejších světových ekonomik. Japonsko je konstituční monarchií, formálně mu vládne císař.
V moderních dějinách se Japonsko stalo poraženým státem ve druhé světové válce, následně prošlo politickou, společenskou i ekonomickou transformací a nastoupilo cestu demokratizace a prudkého ekonomického vzestupu.Kdo je to Japonec? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Japonec? Lidé, národnost

Sdílejte tuto stránku se slovem Japonec s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Znáte definici termínu Svědomí? Znáte pojem Blockchain? Vzpomněli byste si co označuje výraz DNA? Vzpomenete si na definici slova Dřevina?

Klíčová slova: co znamená, význam, wikipedie, přesný výraz, význam pojmu, slovo, národnost, lexikon, odborný výraz, termín, národnost, wiki, Japonec, význam slova, popis, přesný výraz

Pojem Japonec je v kategorii Národnost, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Japonec zkuste tyto odkazy

Zkusit najít termín Japonec ve Wikislovníku

Hledat výraz Japonec ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít Japonec ve Wikipedii

Vyhledat výraz Japonec ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Japonec na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Japonec například v metavyhledávači Info.com, v projektu slovnik.cz, ve fulltextu Google.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné osobnosti, pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Vysvětlení významu slova Japonec, definice, vysvětlení pojmu

Právě nyní již víte Kdo je to Japonec? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Japonec? Definice pojmu Japonec je v kategorii Národnost

Text vytvořen pro server Superia.cz. Provozovatel neručí za aktuálnost a přesnost informací v textech. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Čerstvé informace hledejte výraz,heslo, text, pojem např. v projektu Wikipedia, kde naleznete komplexní text. Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Pokuste se najít termín Japonec i v jiné kategorii než v národnost.