Kdo je to?
Kdo je Albert Čuba? Životopis Albert Čuba, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Albert Čuba

Kdo je Albert Čuba? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Český herec, režisér a producent Albert Čuba se narodil 8. července 1983 v Třinci. V dospívání vystudoval gymnázium ve Frýdku-Místku a později přešel do Ostravy na Janáčkovu konzervatoř. Tu úspěšně zakončil v roce 2005.
K herectví se dostal již během svého studia. Hostoval například v Národním divadle moravskoslezském v Ostravě, účinkoval také v Divadle Petra Bezruče, v Těšínském divadle i v Komorní scéně Aréna.
Diváci mohou Alberta znát z mnoha jeho filmových a divadelních rolí, do širokého povědomí se ale jméno dostalo až v nedávné době v souvislosti s uskupením Tři tygři a Divadla Mír, jehož je Čuba majitelem.
Před kamerou se objevil již v devatenácti letech, kdy si zahrál ve filmu Kobova garáž po boku Pavla Kříže, Kateřiny Janečkové a Veroniky Freimanové. Později ztvárnil postavu například ve snímcích Karta života, Hypermarket nebo Bůh s námi – od defenestrace k Bílé hoře.
Ve větší míře se ale před kamerou objevuje až od roku 2020, kdy prorazil v rámci uskupení Tři tygři. Od té doby se podílel na tvorbě film. Ženská pomsta, Smrt talentového vepře, Porota, Riško a Fučo: Na konci cesty, Volným pádem, Za vším hledej ženu, Vánoční příběh, Pokoj za větrem a Kdyby radši hořelo.
V roce 2023 je očekávaná premiéra filmů Zatmění a Hovnays.
Albert Čuba účinkoval i v několika seriálech a úspěšných minisériích. K jeho posledním projektům patří úspěšný seriál Devadesátky, který mapuje porevoluční události v tehdejším Československu, a kde Čuba ztvárnil Františka Mrázka. Mimo to se objevil i v seriálu Stíny v mlze, Co ste hasiči, Hraj něco! Specialisté, Luptákův vlogísek, Strážmistr Topinka, Pouť či Lajna.
V rámci improvizační show Tři tygři spolupracuje s Robinem Ferrem, Vladimírem Polákem a oblíbeným hercem a komikem Štěpánem Kozubem. Toto uskupení se dostalo do širokého povědomí během prvního covidového lockdownu, kdy vytvořili seriál sKORO NA mizině, přestože jejich první představení proběhlo již během roku 2015.
V roce 2022 navíc vznikl i film Tři Tygři ve filmu: JACKPOT, v němž Albert Čuba stál za vznikem scénáře a zároveň v něm ztvárnil postavu Milana.
Albert Čuba stojí za vznikem nejmladší profesionální divadelní scény v Ostravě, jelikož odkoupil budovu bývalého kina Mír, kterou přetvořil v divadlo. Tento prostor v minulosti velmi dlouho chátral, a proto je možné Alberta Čubu bez nadsázky označit za jeho zachránce. Do repertoáru volí především komediální inscenace vlastní produkce.
V osobním životě tvoří manželský pár s Evou Čubovou, s níž má dvě děti. Syna Daniela a dceru Elišku.Kdo je Albert Čuba? Životopis Albert Čuba, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Albert Čuba

Národnost: československá, česká
Datum narození: 8. července 1983
Místo narození: Třinec

Popis osobnosti Albert Čuba můžete sdílet s dalšími osobami na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Znáte pojem Brunch? Vzpomněli byste si co označuje výraz Betlém? Pamatujete si definici pojmu Tapas? Znáte termín FMCG?

Klíčová slova: narození, život, datum narození, wikipedie, Albert Čuba, kde se narodil Albert Čuba?, Albert Čuba, životopis, popis, herectví, herectví, lexikon, kdy se narodil Albert Čuba?, osobnost, wiki, informace

Pojem Albert Čuba je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Vyhledat termín Albert Čuba v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Zkusit najít heslo Albert Čuba na Google.cz

Hledejte bez špehování slovo Albert Čuba ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Albert Čuba ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít výraz Albert Čuba ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Albert Čuba například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v metavyhledávači Info.com nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často žádané pojmy, osoby, výrazy, osobnosti, odborné termíny a slova

Životopis, kdo je Albert Čuba? Stručná biografie

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Albert Čuba? Kdy se narodil Albert Čuba? Kde se narodil Albert Čuba? Albert Čuba je v kategorii Herectví

Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a úplnost jakýchkoliv informací a dokumentů umístěných na webových stránkách. Pochopte prosím, že definice nemohou být pravidelně aktualizovány. Zkuste též hledat informace osobnost, osobu, člověka Albert Čuba kupříkladu ve Wikipedii, kde můžete najít o mnoho podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Albert Čuba i v jiné kategorii než je herectví.