Kdo je to?
Kdo je Albert Čuba? Životopis Albert Čuba, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo je Albert Čuba?

Kdo je Albert Čuba? Životopis, informace, biografie, herectví

Český herec, režisér a producent Albert Čuba se narodil 8. července 1983 v Třinci. V dospívání vystudoval gymnázium ve Frýdku-Místku a později přešel do Ostravy na Janáčkovu konzervatoř. Tu úspěšně zakončil v roce 2005.
K herectví se dostal již během svého studia. Hostoval například v Národním divadle moravskoslezském v Ostravě, účinkoval také v Divadle Petra Bezruče, v Těšínském divadle i v Komorní scéně Aréna.
Diváci mohou Alberta znát z mnoha jeho filmových a divadelních rolí, do širokého povědomí se ale jméno dostalo až v nedávné době v souvislosti s uskupením Tři tygři a Divadla Mír, jehož je Čuba majitelem.
Před kamerou se objevil již v devatenácti letech, kdy si zahrál ve filmu Kobova garáž po boku Pavla Kříže, Kateřiny Janečkové a Veroniky Freimanové. Později ztvárnil postavu například ve snímcích Karta života, Hypermarket nebo Bůh s námi – od defenestrace k Bílé hoře.
Ve větší míře se ale před kamerou objevuje až od roku 2020, kdy prorazil v rámci uskupení Tři tygři. Od té doby se podílel na tvorbě film. Ženská pomsta, Smrt talentového vepře, Porota, Riško a Fučo: Na konci cesty, Volným pádem, Za vším hledej ženu, Vánoční příběh, Pokoj za větrem a Kdyby radši hořelo.
V roce 2023 je očekávaná premiéra filmů Zatmění a Hovnays.
Albert Čuba účinkoval i v několika seriálech a úspěšných minisériích. K jeho posledním projektům patří úspěšný seriál Devadesátky, který mapuje porevoluční události v tehdejším Československu, a kde Čuba ztvárnil Františka Mrázka. Mimo to se objevil i v seriálu Stíny v mlze, Co ste hasiči, Hraj něco! Specialisté, Luptákův vlogísek, Strážmistr Topinka, Pouť či Lajna.
V rámci improvizační show Tři tygři spolupracuje s Robinem Ferrem, Vladimírem Polákem a oblíbeným hercem a komikem Štěpánem Kozubem. Toto uskupení se dostalo do širokého povědomí během prvního covidového lockdownu, kdy vytvořili seriál sKORO NA mizině, přestože jejich první představení proběhlo již během roku 2015.
V roce 2022 navíc vznikl i film Tři Tygři ve filmu: JACKPOT, v němž Albert Čuba stál za vznikem scénáře a zároveň v něm ztvárnil postavu Milana.
Albert Čuba stojí za vznikem nejmladší profesionální divadelní scény v Ostravě, jelikož odkoupil budovu bývalého kina Mír, kterou přetvořil v divadlo. Tento prostor v minulosti velmi dlouho chátral, a proto je možné Alberta Čubu bez nadsázky označit za jeho zachránce. Do repertoáru volí především komediální inscenace vlastní produkce.
V osobním životě tvoří manželský pár s Evou Čubovou, s níž má dvě děti. Syna Daniela a dceru Elišku.Kdo je Albert Čuba? Životopis Albert Čuba, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Albert Čuba

Národnost: československá, česká
Datum narození: 8. července 1983
Místo narození: Třinec

Popis osobnosti Albert Čuba můžete sdílet s dalšími osobami na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Znáte pojem Velký pátek? Víte, co je to Býkovec? Pamatujete si definici pojmu Mumio? Rozumíte pojmu Dual core?

Klíčová slova: lexikon, osobnost, zajímavosti, kde se narodil Albert Čuba?, popis, osobnosti, Albert Čuba, kdo je Albert Čuba?, herectví, místo narození, informace, kdy se narodil Albert Čuba?, vysvětlení, herectví, wiki, wikipedie

Pojem Albert Čuba je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o frázi Albert Čuba

Najít heslo Albert Čuba ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít Albert Čuba na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Albert Čuba ve Wikimedia Commons

Najít výraz Albert Čuba ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Albert Čuba ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Albert Čuba například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikipedii, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Jaké osobnosti, pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Stručná biografie, resp. životopis osoby Albert Čuba

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Albert Čuba? Kdy se narodil Albert Čuba? Kde se narodil Albert Čuba? Albert Čuba patří do kategorie Herectví

Text napsán pro Superia.cz. Vyhrazujeme si možnost chyb v uvedených textech. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Doporučujeme zkusit nalézt informace osobnost, osobu, člověka Albert Čuba dejme tomu třeba ve Wikipedii, kde můžete najít nejspíše delší a podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Albert Čuba i v jiné kategorii než je herectví.