Kdo je to?
Kdo, co je, byl? Vysvětlení slov, termínů, pojmů. Životopisy osobností z kategorie Panovníci

Panovníci

V této kategorii jsou krátké životopisy vybraných panovníků, vladařů z různých zemích. Může se jednat o krále, prezidenty, císaře, vůdce apod. Na výběr máte osobnosti současných a nedávných českých prezidentů (Miloš Zeman a Václav Klaus) po středověké vládce (například Jan Lucemburský, Karel IV, Tomáš Garrigue Masaryk). Velmi hledaný je i životopis císařovny Marie Terezie. Kromě životopisů se tu můžete dozvědět co znamenají různé pojmy, tituly, významy slov a hesla. Například kdo je to dalajláma nebo Maharádža a další současné i historické tituly panovníků z různých zemí světa.

Slovo panovník na této stránce využíváme v přeneseném slova smyslu. V původním slova smyslu je panovník, resp. vladař monarchou. Tedy král, císař, car, vévoda. Tento titul je obvykle dědičný. V této kategorii ale naleznete i prezidenty, kteří jsou pochopitelně volení.
Internetový online slovník Kdo je to obsahuje: homonyma, etymologie slov, odpověď na otázku kdo to je?, formulace, původy slov, vysvětlení výrazů, popisy a významy slov, terminologie, hesla, odpověď na otázku co je to?, stručné životopisy slavných osobností, odpověď na otázku co znamená?, zajímavé informace, synonyma, přesné významy pojmů, definice, pojmy a termíny.