Kdo je to?
Kdo je to Gabriela Beňačková? Životopis Gabriela Beňačková, lidé, osobnosti z hudba

Kdo je to Gabriela Beňačková?

Kdo je to Gabriela Beňačková? Stručný životopis

Gabriela Beňačková je česká operní sopránistka, původem ze slovenské Bratislavy. V dětství se věnovala zpěvu, baletu a hře na klavír a byla i členkou dětského sboru v Československém rozhlasu v Bratislavě. V roce 1962 začala studovat zpěv na bratislavské konzervatoři a v roce 1966 – 1967 v Žilině. Další 4 roky věnovala studiu na Vysoké škole múzických umění v Bratislavě. Dostala nabídku na angažmá v operním souboru v Národním divadle v Praze kvůli jejím úspěchům v pěvěckých soutěžích v Luhačovicích (vítězka Janáčkovy pěvecké soutěže) a následně v Karlových Varech (vítězka Dvořákovy soutěže). Od roku 1970 začala působit v Národním divadle v Praze, kde působila později i jako sólistka až do roku 1997. Sólistkou byla také od roku 1974 i ve Vídeňské státní opeře. Odehrála zde okolo 150 představení ve 13 rolích, mezi nejznámější patří Rusalka Antonína Dvořáka. Od té doby Beňačková vystupovala po celém světě, třeba v San Franciské opeře debutovala v roce 1986 a poté i v New Yorku (do roku 1999 vystoupila na 40 představeních). Oficiálně ukončila kariéru v roce 2008. Vrátila se v roce 2012, kdy zpívala na Salcburském operním festivalu. V roce 2017 byla uvedena do Síně slávy Národního divadla. Od slovenského prezidenta Andreje Kisky obdržela v roce 2018 Řád bílého dvojkříže (slovenské vyznamenání pro cizince). O rok později získala Cenu Thálie (za celoživotní dílo v oboru opery) a cenu Antonína Dvořáka. Po rozdělení Československé republiky Beňačková přijala státní občanství České republiky. Věnuje se učení nadějných zpěváků (V ČR, SR, USA a Vídni).Kdo je to Gabriela Beňačková? Životopis Gabriela Beňačková, lidé, osobnosti z hudba

Základní informace o osobě Gabriela Beňačková

Národnost: slovenská
Datum narození: 25. 3. 1947
Místo narození: Bratislava, Slovensko

Líbí se stručný životopis s osobou Gabriela Beňačková? Pak se podělte s vašimi kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si na význam slova Extravilán? Znáte definici termínu Arytmie? Víte co je ICT? Pamatujete si definici pojmu Skyr?

Klíčová slova: původ slova, informace, synonymum, co znamená, popis, kdo je Gabriela Beňačková?, přesný výraz, slovo, přesný význam, formulace, vysvětlení, wiki, význam, definice, význam pojmu, etymologie

Pojem Gabriela Beňačková je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Najít pojem Gabriela Beňačková ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledejte bez špehování slovo Gabriela Beňačková ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Gabriela Beňačková v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Vyhledat slovo Gabriela Beňačková ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Gabriela Beňačková například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikipedii nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Životopis, kdo je Gabriela Beňačková? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Gabriela Beňačková? Kdo to byl Gabriela Beňačková? Kdy se narodil Gabriela Beňačková? Kde se narodil Gabriela Beňačková? Gabriela Beňačková je v sekci hudba. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Možnost chyb vyhrazena. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Gabriela Beňačková kupříkladu v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete nejspíš podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Gabriela Beňačková i v jiné kategorii než je hudba.