Kdo je to?
Kdo je Dakota Johnson? Životopis Dakota Johnson, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Dakota Johnson

Kdo je Dakota Johnson? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, herectví

Dakota Mayi Johnson je americká filmová a seriálová herečka, modelka. Johnson se narodila ve městě Austin v Texasu v USA do rodiny slavné herečky Melanie Griffith a herce Dona Johnsona. Jejím nevlastním otcem je španělský herec Antonio Banderas a má dalších šest nevlastních sourozenců. Na základní školu chodila v horském městě Aspen. Poté studovala střední školu Santa Catalina School v kalifornském městě Monterey. Už od malička se věnovala tanci a ve dvanácti letech se začala věnovat modelingu. Pro časopis TeenVogue fotila snímky s dětmi jiných slavných osobností. Po střední škole studovala vysokou školu. Po dokončení studií podepsala svou první profesionální hereckou smlouvu s agenturou William Morris Agendy.
Dakota Johnson debutovala ve filmu v deseti letech v komediálním dramatu Léto v Alabamě (1999). Později se objevila ve filmech Sociální síť (2010), Netvor (2011), Jump Street 21 (2012), Need for speed (2014). Zlom v kariéře přišel roku 2015, kdy byla obsazená do hlavní role ve filmu Padesát odstínů šedi. Objevila se i v dalších dvou pokračováních s názvy Padesát odstínů temnoty (2017) a Padesát odstínů svobody (2018). Za roli v prvním díle získala cenu Zlatá malina za nejhorší herecký ženský výkon v hlavní roli. I přes velkou kritiku se filmy staly divácky a komerčně úspěšné. Dále se objevila ještě ve snímcích The Friend, Burákový sokol (2019), Kalifornský sen (2020) a Temná dcera (2021). Johnson se objevila také v hlavní roli seriálu Ben a Kate (16 epizod) a v poslední epizodě komediálního seriálu Kancl (2013).
Roku 2006 podepsala první profesionální smlouvu s modelingovou agenturou IMG Models. O dva roky později působila jako modelka pro firmy Mango, Wish, Oliver Peoples nebo Uniqlo.Kdo je Dakota Johnson? Životopis Dakota Johnson, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní informace o osobě Dakota Johnson

Národnost: americká
Datum narození: 4. 10. 1989
Místo narození: Austin, Texas, USA

Líbí se stručný životopis s osobou Dakota Johnson? Pak se podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Znáte pojem Krokvice? Rozumíte pojmu Viktimizace? Pamatujete si definici pojmu Suflé? Znáte pojem Dystopie?

Klíčová slova: zajímavosti, Dakota Johnson, wiki, lexikon, kdy se narodil Dakota Johnson?, herectví, místo narození, wikipedie, osobnosti, popis, osobnost, narození, Dakota Johnson, informace, kde se narodil Dakota Johnson?, datum narození

Pojem Dakota Johnson je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Hledejte bez špehování slovo Dakota Johnson ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Dakota Johnson ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat pojem Dakota Johnson ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Dakota Johnson na Youtube

Hledat výraz Dakota Johnson na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Dakota Johnson například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v metavyhledávači Info.com, ve fulltextu Yahoo.com nebo v Google překladači.

Další osobnosti, lidé, pojmy, významy slov, hesla, výrazy

Stručná biografie, resp. životopis osoby Dakota Johnson

Právě nyní již víte Kdo je to Dakota Johnson? Kdy se narodil Dakota Johnson? Kde se narodil Dakota Johnson? Dakota Johnson patří do kategorie Herectví

Tento text byl napsán redaktory Superia.cz. Za uvedené informace neručíme. Přes veškerou pečlivost se mohou v textech objevit chybné údaje nebo pravopisné chyby. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Pro aktuální informace zkuste hledat osobnost, osobu, člověka Dakota Johnson dejme tomu např. v internetové encyklopedii Wikipedia, kde naleznete podrobnější popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Dakota Johnson i v jiné kategorii než je herectví.