Kdo je to?
Kdo je Vladimír Darida? Životopis Vladimír Darida, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Vladimír Darida

Kdo je Vladimír Darida? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, sport

Vladimír Darida je fotbalový záložník. S fotbalem začínal v klubu Viktoria Plzeň. V roce 2010 si za Plzeň zahrál první ligový zápas, když byl povolán na závěrečné minuty proti Českým Budějovicím. Poté byl poslán na hostování do druholigového klubu Baník Sokolov, kde se mu dařilo a během 13 zápasů vstřelil 5 gólů. Plzeňský trenér Pavel Vrba jeho výkony ocenil a od sezóny 2011/2012 se Darida stal pevnou součástí týmu Viktoria Plzeň. Nastoupil do 22 zápasů a dal tři góly. Pomáhal také v evropských soutěžích a díky jeho gólu Plzeň remizovala s německým klubem Schalke 04.
V sezóně 2012/2013 přidal zápasy i góly, protože nastoupil do 29 zápasů a podařilo se mu vstřelit 6 branek. V Evropské lize jedním gólem přispěl k vyřazení italské Neapole. Branku vstřelil také v zápase s tureckým klubem Fenerbahçe Istanbul, ale na postup to nestačilo. V sezóně 2013/2014 stihl za Plzeň odehrát jen šest zápasů, poté totiž přestoupil do týmu SC Freiburg, který hraje nejvyšší německou ligu. Darida nastoupil do 23 zápasů a ve své premiérové sezoně vstřelil 3 góly. V další sezóně se stal pevnou součástí sestavy, odehrál 31 zápasů a dal 6 gólů. Freiburg však sestoupil do druhé ligy a Darida přestoupil do klubu Hertha Berlín, kde podepsal smlouvu na čtyři roky. Také v Berlíně se stal důležitým článkem týmu, odehrál 31 zápasů a dal 5 gólů. Vedle toho přispěl zejména aktivní hrou a zařadil se do ligové špičky, co se týče odběhaných kilometrů za jeden zápas.
Dobrých výkonů v českých i německých klubech si všimla také česká reprezentace. Za A-tým české reprezentace nastoupil poprvé v roce 2012 v přátelském zápase s Izraelem a přihrál na vítězný gól. V roce 2012 se Darida zúčastnil EURA. Nastoupil až ve čtvrtfinále proti Portugalsku, které český tým prohrál 0:1 a vypadl. Na EURU v roce 2016 už odehrál všechny tři zápasy základní skupiny. Další zápasy nepřidal, protože český tým nepostoupil ze skupiny. Také na EURU hraném v roce 2021 byl důležitým hráčem a nastoupil do všech zápasů základní skupiny. Poté kvůli zranění vynechal osmifinále a nastoupil až ve čtvrtfinále s Dánskem. Český tým však vypadl a Darida následně ukončil reprezentační kariéru.Kdo je Vladimír Darida? Životopis Vladimír Darida, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Základní informace o osobě Vladimír Darida

Národnost: česká
Datum narození: 8. srpna 1990
Místo narození: Plzeň

Líbí se stručný životopis s osobou Vladimír Darida? Pak se podělte se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Víte, co je to Sebevědomí? Vzpomněli byste si na význam slova Kalamajka? Vzpomněli byste si na význam slova 3D Secure? Znáte definici termínu Online hra?

Klíčová slova: kdo je Vladimír Darida?, kde se narodil Vladimír Darida?, narození, biografie, život, vysvětlení, zajímavosti, osobnost, datum narození, Vladimír Darida, životopis, wikipedie, lexikon, informace, sport, kdy se narodil Vladimír Darida?

Pojem Vladimír Darida je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Hledat frázi Vladimír Darida ve Wikipedii

Najít termín Vladimír Darida ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Vladimír Darida ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Vladimír Darida ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Vladimír Darida ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Vladimír Darida například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve videích na Youtube, v Google obrázcích nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často žádané pojmy, osoby, výrazy, osobnosti, odborné termíny a slova

Stručná biografie, resp. životopis osoby Vladimír Darida

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Vladimír Darida? Kdy se narodil Vladimír Darida? Kde se narodil Vladimír Darida? Vladimír Darida je v kategorii Sport

Kategorie sport, krasobruslař, vladimír Darida, ilustrační obrázek

Text napsán pro Superia.cz. Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. Přesto se však může stát, že zde objevíte chybu nebo překlep. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Čerstvé informace hledejte osobnost, osobu, člověka Vladimír Darida dejme tomu např. v projektu Wikipedia, kde naleznete podrobnější popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Vladimír Darida i v jiné kategorii než je sport.