Kdo je to?
Kdo, co je, byl? Vysvětlení slov, termínů, pojmů. Životopisy osobností z kategorie Modeling

Modeling

V kategorii modeling naleznete životopisy modelek, manekýnek, světově proslulých supermodelek (topmodelek). Dále zde naleznete účastnice a vítězky soutěží krásy (Česká Miss, Miss České republiky, Elite Model Look, Miss World, Miss Universe atd.). Řada modelek je zároveň zpěvačkami nebo herečkami. Proto doporučujeme hledat i v uvedených kategoriích.

Co je to modeling?

Modeling je obor věnovaný předvádění nových modelů šatů, oděvních doplňků a podobně. Ačkoli hranice nemusí být ostré, odlišuje se od jiných typů veřejného vystupování, jako je tanec či herectví. Může jít rovněž o pózování fotografům a vizuálním umělcům při vytváření uměleckého díla.

Kdo je topmodelka?

Supermodelka, také super-modelka, super modelka či topmodelka, je termín používaný pro vysoce placené modelky, obvykle proslavené na celém světě, které předvádějí modely haute couture, stejně tak i komerční značky. Termín se začal používat v pop kultuře 80. let 20. století. Supermodelky mají často pracovní smlouvy s předními módními návrháři a značkami, uzavřené na mnoho miliónů dolarů. Samy sebe vnímají jako všeobecně známé osoby a jejich celosvětová sláva je spojená s modelingovou kariérou. Objevují se na obalech řady časopisů, a naopak, na obalech řady časopisů se objevují supermodelky.

Zdroj výše uvedených textů: Wikipedie, licence: CC BY-SA 3.0