Kdo je to?
Kdo je Petr Nárožný? Životopis Petr Nárožný, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Kdo je Petr Nárožný?

Kdo je Petr Nárožný? Životopis, informace, biografie, herectví

Petr Nárožný je český filmový herec, moderátor, dabér a bavič. Nárožný se narodil v Praze a s rodinou se za války přestěhoval do Německa. Od malička se chtěl stát lékařem, místo toho se po střední škole dal na studium Stavební fakulty na pražské ČVUT. Studium dokončil roku 1968. V onom roce také začal pracovat jako moderátor a bavič během koncertování skupiny Rangers.
O pět let později získal své první angažmá v Divadle Semafor, kde se proslavil díky scénkám s jeho divadelními kolegy Miroslavem Šimkem a Luďkem Sobotou. O sedm let později (1980) byl členem Činoherního klubu v Praze (ulice Ve Smečkách), kde byl opěvován za roli v divadelní hře Hejtman z Kopníku.
Poprvé se objevil ve filmu ve 36 letech a to v komedii Jáchyme, hoď ho do stroje (1974). Následovaly role v úspěšných komediích jako Páni kluci (1975), Marečku, podejte mi pero! (1976), Což takhle dát si špenát, Já to tedy beru, šéfe! (1977), Jen ho nechte, ať se bojí (1978), S čerty nejsou žerty (1984). Poté Nárožný hrál v několika pohádkách České televize. V roce 2012 si zahrál ve třech úspěšných filmech Probudím se včera, Líbáš jako ďábel a Láska je láska. Větší roli si zahrál i v komedii Dvojníci (2016). Nárožný si zahrál ve více než sto padesáti filmech během celé své herecké kariéry.
Objevil se v několika seriálech jako Létající Čestmír (1983), Sanitka (1984), Cirkus Humberto (1988), Arabela se vrací aneb Rumburak králem Říše pohádek (1993), Hospoda (1996), Pojišťovna štěstí (2004) nebo Trpaslík (2016).
U dětí je znám díky jeho hlasu z večerníčků Mach a Šebestová (1976-83), Cvalda Olda, Hugo z hor, Žofka a její dobrodružství, Pestrý život jedné kočky, Mach a Šebestová na prázdninách, Pučálkovic Amina nebo Mach a Šebestová na cestách.Kdo je Petr Nárožný? Životopis Petr Nárožný, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Hlavní informace o osobě Petr Nárožný

Národnost: česká
Datum narození: 14. 4. 1938
Místo narození: Praha, Československo

Popis osobnosti Petr Nárožný můžete sdílet s přáteli a kamarády na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co označuje výraz Ontologie? Vzpomenete si na definici slova Oltář? Znáte pojem Hemoglobin? Vzpomněli byste si na význam slova Aorta?

Klíčová slova: vysvětlení, osobnost, biografie, lexikon, herectví, život, kdy se narodil Petr Nárožný?, Petr Nárožný, datum narození, narození, životopis, informace, Petr Nárožný, wikipedie, kde se narodil Petr Nárožný?, osobnosti

Pojem Petr Nárožný je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Petr Nárožný zkuste navštívit tyto odkazy

Najít výraz Petr Nárožný ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Petr Nárožný ve Wikipedii

Vyhledat slovo Petr Nárožný ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít termín Petr Nárožný na Google obrázcích

Hledat pojem Petr Nárožný ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Petr Nárožný například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr osobností, odborných termínů, pojmů a hesel

Stručná biografie, resp. životopis osoby Petr Nárožný

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Petr Nárožný? Kdy se narodil Petr Nárožný? Kde se narodil Petr Nárožný? Petr Nárožný je v kategorii Herectví

Text napsán pro Superia.cz. Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Můžete se pokusit také najít osobnost, osobu, člověka Petr Nárožný např. ve Wikipedii, kde můžete najít podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Petr Nárožný i v jiné kategorii než je herectví.