Kdo je to?
Kdo je Petr Nárožný? Životopis Petr Nárožný, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Petr Nárožný

Kdo je Petr Nárožný? Životopis, informace, biografie, herectví

Petr Nárožný je český filmový herec, moderátor, dabér a bavič. Nárožný se narodil v Praze a s rodinou se za války přestěhoval do Německa. Od malička se chtěl stát lékařem, místo toho se po střední škole dal na studium Stavební fakulty na pražské ČVUT. Studium dokončil roku 1968. V onom roce také začal pracovat jako moderátor a bavič během koncertování skupiny Rangers.
O pět let později získal své první angažmá v Divadle Semafor, kde se proslavil díky scénkám s jeho divadelními kolegy Miroslavem Šimkem a Luďkem Sobotou. O sedm let později (1980) byl členem Činoherního klubu v Praze (ulice Ve Smečkách), kde byl opěvován za roli v divadelní hře Hejtman z Kopníku.
Poprvé se objevil ve filmu ve 36 letech a to v komedii Jáchyme, hoď ho do stroje (1974). Následovaly role v úspěšných komediích jako Páni kluci (1975), Marečku, podejte mi pero! (1976), Což takhle dát si špenát, Já to tedy beru, šéfe! (1977), Jen ho nechte, ať se bojí (1978), S čerty nejsou žerty (1984). Poté Nárožný hrál v několika pohádkách České televize. V roce 2012 si zahrál ve třech úspěšných filmech Probudím se včera, Líbáš jako ďábel a Láska je láska. Větší roli si zahrál i v komedii Dvojníci (2016). Nárožný si zahrál ve více než sto padesáti filmech během celé své herecké kariéry.
Objevil se v několika seriálech jako Létající Čestmír (1983), Sanitka (1984), Cirkus Humberto (1988), Arabela se vrací aneb Rumburak králem Říše pohádek (1993), Hospoda (1996), Pojišťovna štěstí (2004) nebo Trpaslík (2016).
U dětí je znám díky jeho hlasu z večerníčků Mach a Šebestová (1976-83), Cvalda Olda, Hugo z hor, Žofka a její dobrodružství, Pestrý život jedné kočky, Mach a Šebestová na prázdninách, Pučálkovic Amina nebo Mach a Šebestová na cestách.Kdo je Petr Nárožný? Životopis Petr Nárožný, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Petr Nárožný

Národnost: česká
Datum narození: 14. 4. 1938
Místo narození: Praha, Československo

Zaujala vás biografie osobnosti Petr Nárožný? Potom se podělte s blízkými na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co označuje výraz Elektronická peněženka? Víte co je Sisyfovská práce? Znáte pojem LAN? Vzpomněli byste si co označuje výraz Aklimatizace?

Klíčová slova: vysvětlení, zajímavosti, wiki, kdy se narodil Petr Nárožný?, datum narození, Petr Nárožný, životopis, Petr Nárožný, herectví, kdo je Petr Nárožný?, národnost, osobnosti, osobnost, kde se narodil Petr Nárožný?, informace, lexikon

Pojem Petr Nárožný je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Jiné informační zdroje o frázi Petr Nárožný

Najít heslo Petr Nárožný ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat termín Petr Nárožný ve vyhledávači Yahoo

Hledat výraz Petr Nárožný na Google obrázcích

Hledat videa s názvem Petr Nárožný na Youtube

Hledat slovo Petr Nárožný ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Petr Nárožný například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikipedii nebo v Google překladači.

Náhodné osobnosti, pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Stručná biografie, resp. životopis osoby Petr Nárožný

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku Kdo je to Petr Nárožný? Kdy se narodil Petr Nárožný? Kde se narodil Petr Nárožný? Petr Nárožný patří do sekce Herectví

Text napsán pro Superia.cz. Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Návštěvníci, omluvte nás prosím, že nestíháme pravidelně aktualizovat texty. Můžete též vyzkoušet hledat informace osobnost, osobu, člověka Petr Nárožný např. v internetové Wikipedii, kde můžete najít nejspíše podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Petr Nárožný i v jiné kategorii než je herectví.