Kdo je to?
Kdo je to Redaktor? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Redaktor? Lidé, profese

Redaktor

Co znamená a jaký je význam slova Redaktor?

Redaktor je osoba, která pracuje v mediálním domě, nakladatelství, vydavatelství apod. Náplní jeho práce je vyhledávat nové informace, připravovat obsah média, případně se podílet na kontrole stylistické, gramatické a vizuální stránky výstupového materiálu.
Zatímco ve zpravodajských redakcích či pořadech a tiskovinách zaměřených na konkrétní téma má redaktor na starost především obsahovou stránku, v nakladatelství se věnuje spíše úpravě textu, vyhledávání nových knih a textů k tisku apod.
Práce redaktora záleží na pozici, kterou zastává, a na specializaci média, pro které pracuje. Ve zpravodajství přináší aktuální a komplexní informace, sportovní redaktor se specializuje na oblast sportu, nakladatelský redaktor dohlíží na proces přípravy knihy apod. Šéfredaktor vede redakci a je nadřízený ostatním redaktorům.Kdo je to Redaktor? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Redaktor? Lidé, profese

Sdílejte uvedený text s jinými osobami na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Víte, co je to Služebnost? Vzpomněli byste si na význam slova Řapík? Vzpomněli byste si na význam slova Občanské sdružení? Znáte definici termínu Ozonová vrstva?

Klíčová slova: co znamená, význam slova, význam pojmu, Redaktor, vysvětlení, heslo, Redaktor, formulace, popis, přesný výraz, definice, etymologie, profese, termín, wikipedie, přesný výraz

Pojem Redaktor je v kategorii Profese, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat frázi Redaktor ve vyhledávači Qwant

Najít termín Redaktor na Google obrázcích

Vyhledat termín Redaktor ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Redaktor v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Hledat frázi Redaktor ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Redaktor například v metavyhledávači Info.com, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikipedii, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Co znamená Redaktor? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Text na této internetové stránce vám umožnil zjistit Kdo je to Redaktor? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Redaktor? Definice pojmu Redaktor je v kategorii Profese

Kategorie profese, potápěčka, redaktor, ilustrační obrázek

Text napsán pro Superia.cz. Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Zkuste též hledat informace výraz,heslo, text, pojem třeba ve známé Wikipedii, kde naleznete podrobně vysvětlený popis. Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie profese.