Kdo je to?
Kdo byl Johnny Bower? Životopis Johnny Bower, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Kdo byl Johnny Bower?

Kdo byl Johnny Bower? Životopis, informace, biografie, sport

John William Bower byl hokejový brankář, který se narodil 8. listopadu 1924 v kanadském městě Prince Albert jako John William Kiszkan do ukrajinsko-kanadské rodiny. Měl osm sourozenců. V dětství se pustil do hokeje sám. Hrál s větví místo hokejky a betony si vyrobil ze starých matrací. Johnnyho rodiče se rozvedli, když mu bylo 10 let.
O pět let později zalhal o svém věku a dostal se do kanadské armády. S 2. kanadskou divizí sloužil v letech 1940–1943 v Anglii. Z armády byl však propuštěn, protože trpěl revmatoidní artritidou.
Po návratu domů začal hrát hokej v juniorské lize. Další rok (1945) se stal již profesionálem, když hrál za Cleveland Barons a Providence Reds. U Cleveland Barons zůstal osm sezón v řadě. Celkem třikrát s mužstvem vyhrál Calderův pohár, a to v letech 1948, 1951 a 1953. Za sezónu 1951–1952 získal Hap Holmes Memorial Award, která je udělována brankářům AHL týmu, který inkasoval v základní části soutěže nejméně branek.
Když bylo Bowerovi 29 let, dostal se do NHL a začal hrát v týmu New York Rangers. Tu sezónu odehrál všech 70 zápasů. Moc dalších zápasů ale v týmu neodehrál. Přesunul se do Vancouver Canucks, Providence Reds a Cleveland Barons.
Do NHL se vrátil až v sezóně 1958–1959. Získali ho Toronto Maple Leafs. V týmu zůstal 12 sezón, až do konce své kariéry v roce 1970. V roce 1961 vyhrál Vezina Trophy za nejméně inkasovaných branek. Tutéž cenu opětovně získal i v roce 1965. Během 12 sezón v Torontu získal s mužstvem čtyřikrát Stanley Cup, a to v letech 1962, 1963, 1964 a 1967.
V roce 1976 byl Johnny Bower uveden do Hokejové síně slávy, do Síně slávy AHL byl uveden o 40 let později. V roce 1998 se podle kanadského časopisu The Hockey News umístil ve stovce nejlepších hráčů historie NHL.
Johnny Bower zemřel 26. prosince 2017 ve věku 93 let.Kdo byl Johnny Bower? Životopis Johnny Bower, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Hlavní data o osobě Johnny Bower

Národnost: kanadská
Datum narození: 8. listopadu 1924
Místo narození: Prince Albert
Datum úmrtí: 26. prosince 2017

Tento text (Johnny Bower) můžete samozřejmě sdílet s přáteli prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co označuje výraz Verifikace? Pamatujete si definici pojmu Marginální? Znáte pojem Slunovrat? Vzpomněli byste si co znamená slovo Podologie?

Klíčová slova: kde se narodil Johnny Bower?, sport, lexikon, vysvětlení, místo narození, kdo je Johnny Bower?, zajímavosti, datum narození, narození, národnost, nežijící, kdy se narodil Johnny Bower?, osobnosti, datum úmrtí, životopis, kdo to je

Pojem Johnny Bower je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat frázi Johnny Bower ve Wikipedii

Hledejte bez špehování slovo Johnny Bower ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Johnny Bower ve vyhledávači Yahoo

Hledat videa s názvem Johnny Bower na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Johnny Bower ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Johnny Bower například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, v Google obrázcích, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané pojmy, osobnosti, výrazy, odborné termíny a slova

Biografie, životopis, kdo je to Johnny Bower?

Nyní již víte Kdo byl Johnny Bower? Kdy se narodil Johnny Bower? Kde se narodil Johnny Bower? Kdy zemřel Johnny Bower? Johnny Bower je v kategorii Sport

Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Údaje na stránkách nemusí být aktuální. Přes veškerou snahu bohužel nestíháme pravidelnou aktualizaci informací. Pokuste se také najít informace osobnost, osobu, člověka Johnny Bower například na české Wikipedii, kde naleznete o něco delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Johnny Bower i v jiné kategorii než je sport.