Kdo je to?
Kdo je Shaggy? Životopis Shaggy, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Shaggy

Kdo je Shaggy? Životopis, zajímavosti, informace, biografie, hudba

Jamajského rappera, zpěváka a skladatele Orville Richarda Burrella znají jeho fanoušci pod pseudonymem Shaggy. Byl celkem sedm krát nominovaný na cenu Grammy a v roce 1996 dvakrát zvítězil s nejlepším reggae albem Boombastic. O šest let později se zapsal do hudební historie, když získal titul Brit Award, jako mezinárodní mužský sólový umělec. S tituly ale neskončil. Jamajský řád vyznamenání v hodnosti velitele mu byl udělen v roce 2007 a v roce 2022 získal čestný titul doktora výtvarných umění na Brown Univerzity.
Burrell v sobě objevil hudební talent a zápal pro zpěv už v raném dětství. Přesto se dočkal svého hvězdného účinkování až ve svých devatenácti letech, kdy byl úplnou náhodou objeven, a to při zpívání na ulicích s přáteli. Hned o rok později narukoval do námořní pěchoty Spojených států. Během války v Perském zálivu sloužil u polní dělostřelecké baterie v 10. námořním pluku. Že nebyl zrovna předpisový voják dokazuje fakt, že sice dosáhl nejvyšší hodnosti desátníka kopiníků, byl ale dvakrát degradován.
Po návratu do civilu se v roce 1993 rozhodl pokračovat ve své hudební kariéře. Začal zpívat, vyprodávat koncerty a vydávat alba. Jeho popularita stoupala, což dokazuje i fakt, že byl v roce 2001 vybrán pro vystoupení s Rayvonem a Rikrokem ke třicátému výročí Michaela Jacksona.
Burrell začal v roce 2007 randit s Rebeccou Packer. Tu po sedmi letech požádal o ruku. Spolu mají tři dcery. Shaggy má ze svého předchozího vztahu dva syny. Pouze jeden syn jde ve šlépějích svého otce. Burrellův syn Richard O\'Neil Burrell je taktéž americký rapper a stejně jako jeho otec si zvolil pseudonym Robb Banks.Kdo je Shaggy? Životopis Shaggy, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Shaggy

Národnost: jamajsko-americká
Datum narození: 22. října 1968
Místo narození: Kingston, Jamajka

Popis osobnosti Shaggy můžete sdílet s ostatními na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Vzpomněli byste si co označuje výraz Nerd? Pamatujete si definici pojmu Freeware? Znáte pojem Dorzalgie? Vzpomněli byste si co znamená slovo Holismus?

Klíčová slova: narození, wiki, životopis, datum narození, kdo je Shaggy?, osobnost, kde se narodil Shaggy?, popis, lexikon, život, hudba, vysvětlení, biografie, Shaggy, zajímavosti, místo narození

Pojem Shaggy je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit najít výraz Shaggy v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít pojem Shaggy na Google obrázcích

Hledat výraz Shaggy ve fulltextu Seznam.cz

Hledejte bez špehování slovo Shaggy ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Shaggy na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Shaggy například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, v metavyhledávači Info.com, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr osobností, pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Stručná biografie, resp. životopis osoby Shaggy

Tyto stránky vám umožnili zjistit Kdo je to Shaggy? Kdy se narodil Shaggy? Kde se narodil Shaggy? Shaggy je v sekci Hudba

Kategorie hudba, varhany, shaggy, ilustrační obrázek

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Shaggy dejme tomu např. na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Shaggy i v jiné kategorii než je hudba.