Kdo je to?
Kdo je Shaggy? Životopis Shaggy, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Shaggy

Kdo je Shaggy? Životopis, informace, biografie, hudba

Jamajského rappera, zpěváka a skladatele Orville Richarda Burrella znají jeho fanoušci pod pseudonymem Shaggy. Byl celkem sedm krát nominovaný na cenu Grammy a v roce 1996 dvakrát zvítězil s nejlepším reggae albem Boombastic. O šest let později se zapsal do hudební historie, když získal titul Brit Award, jako mezinárodní mužský sólový umělec. S tituly ale neskončil. Jamajský řád vyznamenání v hodnosti velitele mu byl udělen v roce 2007 a v roce 2022 získal čestný titul doktora výtvarných umění na Brown Univerzity.
Burrell v sobě objevil hudební talent a zápal pro zpěv už v raném dětství. Přesto se dočkal svého hvězdného účinkování až ve svých devatenácti letech, kdy byl úplnou náhodou objeven, a to při zpívání na ulicích s přáteli. Hned o rok později narukoval do námořní pěchoty Spojených států. Během války v Perském zálivu sloužil u polní dělostřelecké baterie v 10. námořním pluku. Že nebyl zrovna předpisový voják dokazuje fakt, že sice dosáhl nejvyšší hodnosti desátníka kopiníků, byl ale dvakrát degradován.
Po návratu do civilu se v roce 1993 rozhodl pokračovat ve své hudební kariéře. Začal zpívat, vyprodávat koncerty a vydávat alba. Jeho popularita stoupala, což dokazuje i fakt, že byl v roce 2001 vybrán pro vystoupení s Rayvonem a Rikrokem ke třicátému výročí Michaela Jacksona.
Burrell začal v roce 2007 randit s Rebeccou Packer. Tu po sedmi letech požádal o ruku. Spolu mají tři dcery. Shaggy má ze svého předchozího vztahu dva syny. Pouze jeden syn jde ve šlépějích svého otce. Burrellův syn Richard O\'Neil Burrell je taktéž americký rapper a stejně jako jeho otec si zvolil pseudonym Robb Banks.Kdo je Shaggy? Životopis Shaggy, osobnosti, slavný člověk z kategorie hudba

Hlavní informace o osobě Shaggy

Národnost: jamajsko-americká
Datum narození: 22. října 1968
Místo narození: Kingston, Jamajka

Popis osobnosti Shaggy můžete sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si co označuje výraz Levice? Víte co je Dělitel? Znáte pojem Keška? Vzpomněli byste si co označuje výraz Redundance?

Klíčová slova: lexikon, datum narození, Shaggy, hudba, život, kdy se narodil Shaggy?, narození, životopis, osobnosti, wikipedie, informace, biografie, zajímavosti, vysvětlení, místo narození, hudba

Pojem Shaggy je v kategorii Hudba, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o výrazu Shaggy

Zkusit najít frázi Shaggy ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Shaggy v ekologickém vyhledávači Ecosia.org

Najít termín Shaggy ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít pojem Shaggy ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Shaggy ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Shaggy například ve Wikipedii, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Víte co znamenají tato slova, hesla, osobnosti, odborné termíny a pojmy?

Životopis, kdo je Shaggy? Stručná biografie

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Shaggy? Kdy se narodil Shaggy? Kde se narodil Shaggy? Shaggy patří do kategorie Hudba

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Neručíme za pravdivost poskytovaných informací. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pokuste se též vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Shaggy dejme tomu například na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít rozsáhlejší popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Shaggy i v jiné kategorii než je hudba.