Kdo je to?
Kdo je to, byl Arbitr? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Arbitr? Lidé, profese

Kdo je to Arbitr?

Co znamená a jaký je význam slova Arbitr?

Arbitr, jinak také rozhodce, bývá jedna osoba či instituce, popřípadě skupina osob, která rozhoduje nějaký konkrétní spor. Arbitra si volí strany zúčastněné ve sporu. Tato funkce se využívá především v řízeních nazývaných arbitráže, kterými se řeší převážně spory v obchodní sféře, často v oblasti mezinárodních práv.
Arbitr by měl mít právnické vzdělání, v ČR je tato podmínka pouze u rozhodců ve spotřebitelských sporech. Někdy se toto označení používá i přeneseně pro osobu s rozhodovací pravomocí i v jiných oblastech.Kdo je to, byl Arbitr? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Arbitr? Lidé, profese

Sdílejte tuto stránku se slovem Arbitr s přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Vzpomněli byste si co znamená slovo Hlaholice? Znáte definici termínu Cookies? Víte, co je to Adventní kalendář? Pamatujete si definici pojmu Prasečí chřipka?

Klíčová slova: význam, význam slova, termín, odborný výraz, Arbitr, přesný výraz, definice, formulace, profese, význam pojmu, slovo, co znamená, co je to Arbitr?, přesný význam, popis, lexikon

Pojem Arbitr je v kategorii Profese, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Najít pojem Arbitr na Google.cz

Hledat termín Arbitr ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Arbitr ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat videa s názvem Arbitr na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Arbitr například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikipedii nebo v Google překladači.

Často žádané pojmy, osoby, výrazy, osobnosti, odborné termíny a slova

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Arbitr

Na stránce jste se mohli dozvědět: Kdo je to Arbitr? Kdo to byl Arbitr? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Arbitr? Definice pojmu Arbitr je v kategorii profese. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz. Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Pro aktuální informace zkuste hledat výraz, heslo, pojem, termín, text, slovo například v populární Wikipedii, kde naleznete o něco delší text. Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste hledat odborný výraz Arbitr i v jiné sekci než je kategorie profese.

Nezapomeňte provádět pravidelně upgrade vašeho software. Pouze tak zabráníte virům a malware.