Kdo je to?
Kdo je Filip Pešán? Životopis Filip Pešán, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Kdo je Filip Pešán?

Kdo je Filip Pešán? Životopis, informace, biografie, sport

Filip Pešán je bývalý hokejový útočník a současný trenér hokejové reprezentace. Hokeji se Pešán věnoval již od útlého věku. V 90. letech 20. století prošel juniorskými týmy Jihlavy, Pardubic a jeho rodného Liberce. V Liberci působil v letech 1996-2002 v 1. hokejové lize. Během těchto sezón hrál několik zápasů v týmech Benátky nad Jizerou, Děčín a Jablonec nad Nisou. První dva extraligové zápasy odehrál za HC Bílí Tygři Liberec v sezóně 2002/03.
Ve dvou následujících sezónách působil ve druholigovém týmu HC Vlci Jablonec nad Nisou a v HC Benátky nad Jizerou. Sezónu 2005/06 odehrál za HC Stadion Vrchlabí. O rok později (2006/07) si vyzkoušel univerzitní hokej na kanadské univerzitě St. Francis Xavier.
Po návratu do ČR začal Pešán působit jako trenér týmu HC Bílí Tygři Liberec. Dvě sezóny poté trénoval druholigový tým v Benátkách nad Jizerou (2013/14 a 2014/2015), odkud se opět vrátil do Liberce. Hned v sezóně 2015/16 získal s týmem z Liberce mistrovský titul. Během následujících tří let skončil dvakrát na druhém místě (2017 a 2019).
Již od roku 2013 trénoval českou reprezentaci do 19 let, od roku 2017 reprezentaci do 20 let. V roce 2020 se stal hlavním trenérem české hokejové reprezentace a v roce 2021 se poprvé zúčastnil Mistrovství světa (v Lotyšsku).Kdo je Filip Pešán? Životopis Filip Pešán, osobnosti, slavný člověk z kategorie sport

Základní informace o osobě Filip Pešán

Národnost: česká
Datum narození: 4. 1. 1978
Místo narození: Liberec, Česká republika

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Filip Pešán? s dalšími lidmi prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Vzpomněli byste si na význam slova Topůrko? Vzpomenete si na definici slova Stupeň Celsia? Víte co je Aeronet? Vzpomněli byste si na význam slova Sémantika?

Klíčová slova: sport, národnost, život, informace, místo narození, osobnost, datum narození, lexikon, sport, životopis, wikipedie, kdo je Filip Pešán?, kdy se narodil Filip Pešán?, Filip Pešán, vysvětlení, wiki

Pojem Filip Pešán je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat videa s názvem Filip Pešán na Youtube

Hledejte bez špehování slovo Filip Pešán ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Filip Pešán ve Wikislovníku

Najít výraz Filip Pešán ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Filip Pešán ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Filip Pešán například ve Wikipedii, v Google překladači, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené pojmy, slova, osobnosti, odborné termíny a výrazy

Životopis, kdo je Filip Pešán? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Filip Pešán? Kdy se narodil Filip Pešán? Kde se narodil Filip Pešán? Filip Pešán je v sekci Sport

Text byl sepsán pro server Superia.cz. Neručíme za přesnost, úplnost a hodnověrnost jakýchkoliv informací sdělovaných prostřednictvím těchto webových stránek. Údaje zde uvedené mohou být již neaktuální či zastaralé. Aktualizace článků není pravidelná. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Filip Pešán kupříkladu ve známé Wikipedii, kde naleznete nejspíš podrobnější text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Filip Pešán i v jiné kategorii než je sport.