Kdo je to?
Kdo je to Uzurpátor? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Uzurpátor? Lidé, vlastnosti

Uzurpátor

Jaký je význam slova Uzurpátor? Co to znamená?

Uzurpátor je člověk, který si přivlastnil práva, pozici či majetek, na něž původně neměl nárok.
Může jít například o vůdce, který se do čela země dostal svržením legálního vládce. Uzurpátor například může vykonávat pravomoci, které mu nenáležejí. Slovo však lze použít i v běžných životních situacích: například "ten uzurpátor si zabral celou postel pro sebe" atd. Ve vztahu může jít o člověka, který chce ve vztahu rozhodovat a partnera utlačuje.
Termín se používal už v antice, měl však o něco posunutý význam.
Ve starších textech se můžeme setkat i s psanou variantou usurpátor. Lze použití i v ženské variantě: uzurpátorka.Kdo je to Uzurpátor? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Uzurpátor? Lidé, vlastnosti

Text můžete velmi jednoduše sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Znáte termín Hygiena? Znáte definici termínu Kořen slova? Vzpomenete si na definici slova Svobodné zednářství? Pamatujete si definici pojmu Gurmar?

Klíčová slova: význam, přesný výraz, význam slova, přesný výraz, odborný výraz, definice, wikipedie, slovo, vysvětlení, synonymum, Uzurpátor, popis, vlastnosti, termín, pojem, Uzurpátor

Pojem Uzurpátor je v kategorii Vlastnosti, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o výrazu Uzurpátor

Vyhledat pojem Uzurpátor ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Uzurpátor ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Uzurpátor ve Wikipedii

Vyhledat heslo Uzurpátor ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít frázi Uzurpátor ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Uzurpátor například v Google obrázcích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve fulltextu Yahoo.com nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Co znamená Uzurpátor? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Nyní už nejspíš víte Kdo je to Uzurpátor? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Uzurpátor? Definice pojmu Uzurpátor se nachází v sekci Vlastnosti

Text vytvořen pro server Superia.cz. Omlouváme se za možné chyby v textech. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pokuste se také najít informace výraz, termín, heslo, výraztřeba na webovkách projektu Wikipedia, kde můžete najít nejspíš delší text. Berte prosím v úvahu, že stejná slova mohou mít více významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Uzurpátor i v jiných kategoriích (než vlastnosti).