Kdo je to?
Kdo byl Vladimír Dvořák? Životopis Vladimír Dvořák, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Vladimír Dvořák

Kdo byl Vladimír Dvořák? Životopis, informace, biografie, herectví

Vladimír Dvořák byl český herec, moderátor a textař.
Po nedokončených studiích se věnoval jak novinařině, tak herectví a moderování. Na divadelní scéně si našel své místo v Divadle estrády a satiry. V mládí si zahrál i několik vedlejších rolích ve filmech - např. Zaostřit, prosím! (1956) nebo Až přijde kocour (1963).
Postupně se však stále více přesouval k tomu, co z něj v tehdejším Československu udělalo hvězdu - moderování zábavních pořadů a konferenciérství.
V roce 1956 začal pracovat v Československé televizi v oddělení televizní zábavy. Začal se objevovat v různých zábavních pořadech jako moderátor. Zřejmě největší popularity dosáhl po roce 1970, kdy spolu s Jiřinou Bohdalovou uváděl a účinkoval v pořadu Televarieté. V tomto období jej diváci také mohli vídat například jako moderátora silvestrovských večerů.
Vladimír Dvořák však nebyl jen konferenciér, ale také textař. Řada známých český písní nese jeho text, např. Píseň pro Kristýnku.Kdo byl Vladimír Dvořák? Životopis Vladimír Dvořák, osobnosti, slavný člověk z kategorie herectví

Základní údaje o osobě Vladimír Dvořák

Národnost: česká
Datum narození: 14. května 1925 Písek
Místo narození: Písek
Datum úmrtí: 28. prosince 1999

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Vladimír Dvořák s jinými lidmina internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Víte co je Destilace? Vzpomněli byste si co označuje výraz Marketing? Rozumíte pojmu Uloženka? Znáte termín Reinfekce?

Klíčová slova: kde se narodil Vladimír Dvořák?, popis, Kdy zemřel Vladimír Dvořák, kdo to je, wikipedie, zajímavosti, informace, narození, wiki, Vladimír Dvořák, národnost, život, Vladimír Dvořák, kdo je Vladimír Dvořák?, osobnosti, národnost

Pojem Vladimír Dvořák je v kategorii Herectví, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat frázi Vladimír Dvořák na Google obrázcích

Hledat videa s názvem Vladimír Dvořák na Youtube

Hledat frázi Vladimír Dvořák na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Vladimír Dvořák ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Vladimír Dvořák ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Vladimír Dvořák například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikislovníku, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Jaké osobnosti, pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Biografie, životopis, kdo je to Vladimír Dvořák?

Právě jste zjistili Kdo byl Vladimír Dvořák? Kdy se narodil Vladimír Dvořák? Kde se narodil Vladimír Dvořák? Kdy zemřel Vladimír Dvořák? Vladimír Dvořák je v kategorii Herectví

Text vytvořen redaktory Superia.cz. Zveřejněné texty nemohou sloužit jako stoprocentní zdroj informací a mohou se v nich objevovat faktické chyby. Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Texty neaktualizujeme pravidelně. Zkuste najít informace osobnost, osobu, člověka Vladimír Dvořák například v projektu Wikipedia, kde můžete najít delší text, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Vladimír Dvořák i v jiné kategorii než je herectví.