Kdo je to?
Kdo je Jeffery Deaver? Životopis Jeffery Deaver, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Jeffery Deaver

Kdo je Jeffery Deaver? Životopis, informace, biografie, literatura

Jeffery Deaver je americký spisovatel, který se zaměřuje především na psaní detektivek a thrilerů. Jeho knihy jsou prodávány téměř po celém světě a na svém kontě má již více než 30 děl. Několik knih posloužilo jako předloha k filmovému či seriálovému zpracování.
Jeffery Deaver se narodil v roce 1950 a americkém státě Illinois. Vystudoval práva, po ukončení studia krátce pracoval jako novinář a následně jako advokát. Mezi tím působil také jako folkový zpěvák a skladatel, vystupoval v klubech v San Francisku a Chicagu. K psaní ho to ale vždy nesmírně táhlo. Svou první knížku o dvou kapitolách napsal už v pouhých 11 letech. Na svém prvním „opravdovém“ románu začal pracovat v době, kdy se živil jako komerční právník na newyorské Wall Street.
Jeho první kniha Lekce smrti byla vydána roku 1993 a zařadil se díky ní mezi bestsellerové autory. Mezi jeho nejznámější postavy patří kriminalista Lincoln Rhyme a forenzní odbornice Amelia Sachs. Tyto postavy se objevují v řadě knih, které se odehrávají v New Yorku. Právě tyto knižní edice patří mezi nejprodávanější a některá díla byla také zfilmována, například Sběratel kostí, Dívčí hrob či Vražedné ticho. Oblíbené jsou ale také jeho povídkové knihy.
Jeffery Deaver je známý pro svůj specifický styl psaní, který zahrnuje záhadné zvraty, napínavé scény a logické zápletky. Jeho knihy se prodávají téměř po celém světě v milionových nákladech. Známý spisovatel se také angažuje v charitativní činnosti a podporuje řadu organizací, jako je třeba National Center for Victims of Crime a The Brain Injury Association of America. Je rozvedený a nemá žádné děti. Zajímavostí je, že jeho sestra Julie je také spisovatelkou, píše však romány pro mládež.Kdo je Jeffery Deaver? Životopis Jeffery Deaver, osobnosti, slavný člověk z kategorie literatura

Základní informace o osobě Jeffery Deaver

Národnost: americká
Datum narození: 6.5.1950
Místo narození: Glen Ellyn, Illinois, USA

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku kdo je Jeffery Deaver? s vašimi kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Vzpomenete si na definici slova Aqua? Vzpomenete si na definici slova Deviza? Vzpomněli byste si co znamená slovo Stigma? Vzpomněli byste si na význam slova Ochranná lhůta?

Klíčová slova: kde se narodil Jeffery Deaver?, narození, wikipedie, životopis, místo narození, wiki, datum narození, informace, Jeffery Deaver, kdo je Jeffery Deaver?, literatura, literatura, biografie, Jeffery Deaver, zajímavosti, osobnosti

Pojem Jeffery Deaver je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o výrazu Jeffery Deaver

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Jeffery Deaver ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Jeffery Deaver ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Jeffery Deaver ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledejte bez špehování slovo Jeffery Deaver ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Jeffery Deaver ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Jeffery Deaver například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Často žádané pojmy, osoby, výrazy, osobnosti, odborné termíny a slova

Životopis, kdo je Jeffery Deaver? Stručná biografie

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku Kdo je to Jeffery Deaver? Kdy se narodil Jeffery Deaver? Kde se narodil Jeffery Deaver? Jeffery Deaver je v sekci Literatura

Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Přes veškerou snahu se mohou v textech vyskytovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme. Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. Pokuste se též vyhledat informace osobnost, osobu, člověka Jeffery Deaver třeba v projektu Wikipedia.cz, kde naleznete podrobně vysvětlený popis, resp. životopis. Jména některých osobností se shodují s jinými žijícími i nežijícími a to napříč obory. Hledejte proto osobnost Jeffery Deaver i v jiné kategorii než je literatura.