Kdo je to?
Kdo je to, byl Zoroastrián? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Zoroastrián? Lidé, náboženství

Kdo je to Zoroastrián?

Jaký je význam slova Zoroastrián? Co to znamená?

Zoroastrián je věřící v zoroastrizmus neboli zarathuštrizmus, tedy náboženství pojmenované podle svého starověkého zakladatele, proroka Zarathuštra – Zoroastera. Jedná se o jedno z nejstarších světových náboženství pocházející z Perské říše. V mnoha zemích ho však postupně nahradil islám.
Zoroastrián věří v jediného boha Ahuru Mazdu. Ten je nositelem pravdy, moudrou, spravedlivou bytostí, která odmění dobro a potrestá vše zlé.Kdo je to, byl Zoroastrián? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Zoroastrián? Lidé, náboženství

Zaujalo vás slovo, termín Zoroastrián? Potom se podělte s blízkými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Víte, co je to Polenta? Vzpomněli byste si na význam slova Příslovce? Vzpomněli byste si na význam slova Belvedér? Znáte definici termínu Karma?

Klíčová slova: wiki, slovo, význam slova, informace, vysvětlení, termín, co je to Zoroastrián?, co znamená, synonymum, definice, pojem, původ slova, přesný výraz, formulace, Zoroastrián, heslo

Pojem Zoroastrián je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Další zdroje informací o slovu Zoroastrián

Hledat heslo Zoroastrián ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Zoroastrián ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Zoroastrián ve Wikipedii

Vyhledat pojem Zoroastrián ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Zoroastrián například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, osobností, hesel, termínů

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Zoroastrián

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Zoroastrián? Kdo to byl Zoroastrián? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Zoroastrián? Definice pojmu Zoroastrián patří do sekce náboženství. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz Uvedené informace jsou bez záruky. Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Pokuste se vyhledat pojem, slovo, termín, heslo, definici, výraz kupř. na stránkách Wikipedie, kde můžete najít komplexní popis. Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci náboženství.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.