Kdo je to?
Kdo je to Pimprle? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Pimprle? Lidé, hanlivé

Pimprle

Jaký je význam slova Pimprle? Co to znamená?

Slovo pimprle má více významů. Pimprle je malá komická divadelní loutka. Mohla představovat nějakou bytost. Pimprle je hanlivé pojmenování pro člověka malého vzrůstu. Slovo pimprle uslyšíte ve spojitosti s malým panákem na alkohol. Synonyma pro slovo „pimprle“ jsou loutka, maňásek, marioneta, kašpárek, paňáca. Původ slova najdeme v rakousko-německém slově „Pümpernickel“, v překladu to znamená prdění, prďoch, prďola v němčině najdeme slova „Bompurnickel“, „Pumperniggel“, v překladu z němčiny to znamená žertovná loutka. Etymologicky se můžeme podívat do francouzštiny, kdy za doby Napoleona měli dát jeho koni jménem „Nickel“ chléb, řekl: „Bon pour Nickel“. Vyjádření v překladu znamená, že je to dobré pro Nickela. Pozdější význam se rozšířil na pojmenování pro hrubého člověka.


Kdo je to Pimprle? Vysvětlení, význam, co znamená slovo, termín, pojem Pimprle? Lidé, hanlivé

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Pimprle s dalšími osobami na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Vzpomenete si na definici slova Šungit? Víte, co je to Klášter? Vzpomněli byste si co znamená slovo Štuková omítka? Rozumíte pojmu Procesor?

Klíčová slova: přesný výraz, Pimprle, synonymum, původ slova, význam slova, informace, formulace, wiki, přesný výraz, definice, termín, význam pojmu, přesný význam, lexikon, hanlivé, wikipedie

Pojem Pimprle je v kategorii Hanlivé, ilustrační obrázek

Pro více informací o heslu Pimprle zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat videa s názvem Pimprle na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Pimprle ve Wikimedia Commons

Hledejte bez špehování slovo Pimprle ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Pimprle ve Wikislovníku

Hledat heslo Pimprle ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Pimprle například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikipedii, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Výběr pojmů, slov, hesel, termínů, výrazů, osobností

Vysvětlení významu slova Pimprle, definice, vysvětlení pojmu

Teď už znáte odpověď na otázku Kdo je to Pimprle? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Pimprle? Definice pojmu Pimprle se nachází v sekci Hanlivé

Text napsán pro Superia.cz. Chyby vyhrazeny. Upozorňujeme, že informace na tomto webu mohou být neaktuální či zastaralé. Pokuste se též vyhledat informace výraz, termín, heslo, výrazřekněme například ve Wikipedii, kde můžete najít o mnoho podrobnější text. Jednotlivá slova mohou mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci hanlivé.