Kdo je to?
Kdo je to, byl Demagog? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Demagog? Lidé, vlastnosti

Kdo je to Demagog?

Jaký je význam slova Demagog? Co to znamená?

Za demagogy můžeme v dnešní době označit celou řadu politiků. Demagog je takový člověk, který se snaží získat přízeň voličů a občanů prostřednictvím účelových a lživých tvrzení, překroucených argumentů, výroků vytržených z kontextu, snaží se působit na předsudky, vyvolávat strach apod. a tyto prostředky využívá cíleně a záměrně. Často se jedná o populisty, kteří působí spíše na emoce posluchačů než na jejich rozum. Úspěšný demagog bývá zdatným řečníkem s přesvědčivým projevem. Nejde mu o věcnost argumentů, ale o jejich účelovost a potenciál působit na emoce. Lživá tvrzení využitá za výše popsaným účelem označujeme jako demagogii.Kdo je to, byl Demagog? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Demagog? Lidé, vlastnosti

Sdílejte tuto stránku se slovem Demagog s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Rozumíte pojmu Kultura? Znáte definici termínu Otka? Znáte definici termínu Dark web? Pamatujete si definici pojmu Zavináč?

Klíčová slova: vysvětlení, co je to Demagog?, wiki, lexikon, význam, termín, definice, popis, kdo to je, přesný význam, přesný výraz, slovo, co znamená, heslo, kdo je Demagog?, původ slova

Pojem Demagog je v kategorii Vlastnosti, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o pojmu Demagog

Vyhledat slovo Demagog ve Wikislovníku

Hledat termín Demagog ve vyhledávači Yandex

Najít termín Demagog na Google.cz

Zkusit najít Demagog ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Demagog například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikipedii nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr pojmů, slov, hesel, termínů, výrazů, osobností

Co znamená Demagog? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku: Kdo je to Demagog? Kdo to byl Demagog? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Demagog? Definice pojmu Demagog je v sekci vlastnosti. Sepsáno redaktory Superia.cz Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Nemůžeme pravidelně aktualizovat všechny texty. Zkuste hledat výraz, definici, slovo, termín třeba na stránkách projektu Wikipedia, kde naleznete o něco delší text. Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Můžete se proto pokusit najít heslo Demagog i v jiné sekci než v vlastnosti.

Víte, co je to netbook a co je to ultrabook a jaký je mezi nimi rozdíl?