Kdo je to?
Kdo je to, byl Demagog? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Demagog? Lidé, vlastnosti

Kdo je to Demagog?

Jaký je význam slova Demagog? Co to znamená?

Za demagogy můžeme v dnešní době označit celou řadu politiků. Demagog je takový člověk, který se snaží získat přízeň voličů a občanů prostřednictvím účelových a lživých tvrzení, překroucených argumentů, výroků vytržených z kontextu, snaží se působit na předsudky, vyvolávat strach apod. a tyto prostředky využívá cíleně a záměrně. Často se jedná o populisty, kteří působí spíše na emoce posluchačů než na jejich rozum. Úspěšný demagog bývá zdatným řečníkem s přesvědčivým projevem. Nejde mu o věcnost argumentů, ale o jejich účelovost a potenciál působit na emoce. Lživá tvrzení využitá za výše popsaným účelem označujeme jako demagogii.Kdo je to, byl Demagog? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Demagog? Lidé, vlastnosti

Budeme rádi, pokud budete definici slova Demagog sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Rozumíte pojmu Kultura? Vzpomněli byste si co označuje výraz Spandex? Znáte definici termínu Dark web? Znáte termín Datum splatnosti?

Klíčová slova: synonymum, význam pojmu, heslo, popis, etymologie, význam slova, informace, co znamená, kdo to je, definice, původ slova, popis, význam, slovo, vlastnosti, pojem

Pojem Demagog je v kategorii Vlastnosti, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Demagog v následujících vyhledávačích

Hledat termín Demagog ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat slovo Demagog ve Wikipedii

Hledat výraz Demagog ve vyhledávači Yandex

Hledejte bez špehování slovo Demagog ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Demagog například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Podívejte se také na tyto osobnosti, odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Vysvětlení významu slova Demagog, definice, vysvětlení pojmu

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku: Kdo je to Demagog? Kdo to byl Demagog? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Demagog? Definice pojmu Demagog se nachází v sekci vlastnosti. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz. Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Pokuste se též vyhledat výraz, slovo, definici, termín dejme tomu např. v projektu Wikipedie, kde můžete najít rozsáhlejší popis. Jednotlivé výrazy mají často víc významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než vlastnosti).

Víte, co je to netbook a co je to ultrabook a jaký je mezi nimi rozdíl?