Kdo je to?
Kdo je to, byl Demagog? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Demagog? Lidé, vlastnosti

Kdo je to Demagog?

Jaký je význam slova Demagog? Co to znamená?

Za demagogy můžeme v dnešní době označit celou řadu politiků. Demagog je takový člověk, který se snaží získat přízeň voličů a občanů prostřednictvím účelových a lživých tvrzení, překroucených argumentů, výroků vytržených z kontextu, snaží se působit na předsudky, vyvolávat strach apod. a tyto prostředky využívá cíleně a záměrně. Často se jedná o populisty, kteří působí spíše na emoce posluchačů než na jejich rozum. Úspěšný demagog bývá zdatným řečníkem s přesvědčivým projevem. Nejde mu o věcnost argumentů, ale o jejich účelovost a potenciál působit na emoce. Lživá tvrzení využitá za výše popsaným účelem označujeme jako demagogii.Kdo je to, byl Demagog? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Demagog? Lidé, vlastnosti

Líbí se vám definice kdo je to Demagog? Pak se podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Rozumíte pojmu QR kód? Víte co je Reálná mzda? Znáte definici termínu Blýskavice? Vzpomněli byste si co označuje výraz Bonmot?

Klíčová slova: původ slova, formulace, wiki, význam pojmu, etymologie, co znamená, termín, slovo, Demagog, popis, lexikon, heslo, definice, význam, přesný výraz, kdo je Demagog?

Pojem Demagog je v kategorii Vlastnosti, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Demagog doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledejte bez špehování slovo Demagog ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Demagog na Youtube

Hledat termín Demagog ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Demagog ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Demagog například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikipedii, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané odborné pojmy, slova, osobnosti, termíny

Vysvětlení významu slova Demagog, definice, vysvětlení pojmu

Na této webové stránce jste se dozvěděli: Kdo je to Demagog? Kdo to byl Demagog? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Demagog? Definice pojmu Demagog je v kategorii vlastnosti. Sepsáno redaktory Superia.cz Omlouváme se za možné chyby v textech. Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Pokuste se také najít výraz, definici, slovo, termín např. v projektu Wikipedia, kde naleznete komplexní text. Berte prosím v úvahu, že stejná slova mohou mít více významů podle různých oborů. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie vlastnosti.

Víte, co je to netbook a co je to ultrabook a jaký je mezi nimi rozdíl?