Kdo je to?
Kdo je to, byl Demagog? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Demagog? Lidé, vlastnosti

Kdo je to Demagog?

Jaký je význam slova Demagog? Co to znamená?

Za demagogy můžeme v dnešní době označit celou řadu politiků. Demagog je takový člověk, který se snaží získat přízeň voličů a občanů prostřednictvím účelových a lživých tvrzení, překroucených argumentů, výroků vytržených z kontextu, snaží se působit na předsudky, vyvolávat strach apod. a tyto prostředky využívá cíleně a záměrně. Často se jedná o populisty, kteří působí spíše na emoce posluchačů než na jejich rozum. Úspěšný demagog bývá zdatným řečníkem s přesvědčivým projevem. Nejde mu o věcnost argumentů, ale o jejich účelovost a potenciál působit na emoce. Lživá tvrzení využitá za výše popsaným účelem označujeme jako demagogii.



Kdo je to, byl Demagog? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Demagog? Lidé, vlastnosti

Definici slova Demagog můžete sdílet s kolegy prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Rozumíte pojmu QR kód? Znáte definici termínu Pólo? Znáte definici termínu Blýskavice? Pamatujete si definici pojmu Rychlá půjčka?

Klíčová slova: přesný význam, slovo, heslo, kdo to je, význam, informace, význam slova, přesný výraz, původ slova, význam pojmu, Demagog, termín, popis, formulace, odborný výraz, popis

Pojem Demagog je v kategorii Vlastnosti, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Vyhledat výraz Demagog ve Wikipedii

Najít termín Demagog ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Demagog na Youtube

Hledat heslo Demagog ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Demagog například v Microsoft Bing, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Vybrané odborné pojmy, osobnosti, termíny a slova

Význam slova, definice, pojem, vysvětlení co znamená Demagog

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku: Kdo je to Demagog? Kdo to byl Demagog? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Demagog? Definice pojmu Demagog patří do sekce vlastnosti. Text napsán pro Superia.cz. Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Pokuste se vyhledat pojem, text, definici, například ve Wikipedii, kde můžete najít nejspíš delší text. Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto hledat termín Demagog hledat i v jiných kategoriích (než vlastnosti).

Víte, co je to netbook a co je to ultrabook a jaký je mezi nimi rozdíl?