Kdo je to?
Kdo je to, byl Demagog? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Demagog? Lidé, vlastnosti

Kdo je to Demagog?

Jaký je význam slova Demagog? Co to znamená?

Za demagogy můžeme v dnešní době označit celou řadu politiků. Demagog je takový člověk, který se snaží získat přízeň voličů a občanů prostřednictvím účelových a lživých tvrzení, překroucených argumentů, výroků vytržených z kontextu, snaží se působit na předsudky, vyvolávat strach apod. a tyto prostředky využívá cíleně a záměrně. Často se jedná o populisty, kteří působí spíše na emoce posluchačů než na jejich rozum. Úspěšný demagog bývá zdatným řečníkem s přesvědčivým projevem. Nejde mu o věcnost argumentů, ale o jejich účelovost a potenciál působit na emoce. Lživá tvrzení využitá za výše popsaným účelem označujeme jako demagogii.Kdo je to, byl Demagog? Vysvětlení, význam, co znamená slovo Demagog? Lidé, vlastnosti

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Demagog s kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu      Sdílet na Redditu       Sdílet na Twitteru  

Rozumíte pojmu QR kód? Znáte termín Žentour? Znáte definici termínu Semestr? Víte, co je to Granit?

Klíčová slova: vlastnosti, termín, vysvětlení, co znamená, heslo, význam pojmu, pojem, co je to Demagog?, formulace, přesný výraz, synonymum, odborný výraz, význam, popis, etymologie, kdo to je

Pojem Demagog je v kategorii Vlastnosti, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Vyhledat termín Demagog na Google.cz

Zkusit najít frázi Demagog ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Demagog ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Demagog na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Demagog například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Jaké osobnosti, pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Co znamená Demagog? Definice pojmu, význam a vysvětlení slova

Tyto stránky vám umožnily zjistit: Kdo je to Demagog? Kdo to byl Demagog? Vysvětlení, co znamená výraz, resp. slovo Demagog? Definice pojmu Demagog se nachází v kategorii vlastnosti. Text napsán pro Superia.cz. Neručíme za pravdivost uvedených informací. Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Pokuste se též vyhledat pojem, text, definici, dejme tomu v české Wikipedii, kde můžete najít mnohem podrobnější text. Berte na vědomí, že pojmy mohou mít více významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Demagog i v jiných kategoriích (než vlastnosti).

Víte, co je to netbook a co je to ultrabook a jaký je mezi nimi rozdíl?